Novější 1 3 26 51 76

Publikováno dnes v 7:50

Značení nezůstalo bez poškození ani 24 hodin

Milí občané,

letošní léto přináší silné přívalové deště, které působí škody na mnoha místech naší obce, podemleté komunikace, vyplavené zahrady a bortící se svahy. Snažíme se nejkritičtější místa opravovat vlastními silami, protože tyto servisní práce na objednávku jsou velmi nákladné. Havarijních míst je v naší obci mnoho a v období, kdy si i naši zaměstnanci vybírají dovolenou, máme k dispozici denně pouze dva zaměstnance. Místostarosta Marek Beznoska a Petr Nový již pracují pět víkendů v řadě, aby se opravy stihly provádět.

Před dělnickým domem došlo k propadu vozovky, a to v místech, kde byla pod asfaltem šachta dešťové kanalizace. Před vlastní opravou šachty je nezbytné zprůchodnit dešťovou kanalizaci cca 50m od tohoto místa v ul. 5. května, kde je ucpaná. V tomto týdnu od cca 3.8. začnou práce na zprůchodnění kanalizace a opravě šachty.

PHOTO-2021-07-31-10-52-12.jpgVšechny práce na kanalizaci a komunikacích představují vysoké částky v řádech desítek tisíc za jedno poškozené místo, které hradíme z obecního rozpočtu, který jsme museli významně krátit i v položce oprav komunikací z důvodu škrtů daňových příjmů pro rok 2021 cca o 4mil. Kč oproti předchozím rokům. V minulém týdnu jsme obdrželi informaci, že dopravní značení, které před dělnickým domem umístila KSÚS (krajská správa údržby silnic) představuje pro KSÚS finanční náklady, o které krátí výdaje do vodorovného značení v naší obci. Přestože KSÚS provedla v roce 2020 vodorovné značení pouze v ul. V Ořechovce, a to postranní podélné čáry, přechody pro chodce a další značení si financujeme z rozpočtu obce sami, nechali jsme dopravní značení od KSÚS odstranit a umístili jsme vlastní obecní dopravní značení před DD. Abychom zvýšili bezpečnost, přidali jsme na výstražné sloupky blikající světla. Bohužel jedno světlo nesloužilo ani 24 hodin a už je neznámý vandal trvale poničil.

Je to smutné, jak rychle dokáže někdo zničit něco, co slouží všem. Věřím, že takto nečiní nikdo z našich občanů. Rozsah údržby se v naší obci rozrůstá o nové plochy, které vznikají a my disponujeme s ohledem na finanční možnosti obce se stálým počtem zaměstnanců na údržbu 2,5 zaměstnance, kteří jsou plně vytíženi pracemi pro obec, výpomocemi v MŠ, ZŠ a zdravotním středisku.

Velmi si vážím a děkuji všem občanům, kteří pečují o okolí také za vrátky svého domova, uklidí a vyčistí chodník před svým pozemkem od nežádoucích náletů a plevele, který v období vydatných dešťů roste velmi rychle. Vážíme si každé vaší pomoci.

Děkuji KM.

Publikováno 2. 8. 2021 10:28

Středočeská skutečná liga 2021

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely – Skutečná liga – právě odstartovala ve spolupráci se Středočeským krajem již svůj 16. ročník. Cílem je podpořit nejen začínající hudební skupiny, nalézt nové středočeské talenty, získat pro ně zájem široké veřejnosti, producentů a dalších odborníků v oboru, vybudovat publikum a odstartovat hudební kariéru. Hlásit se kapely mohou do 21. srpna na portálu projektu. I letos předstoupí před porotu „naživo“.

Středočeská skutečná liga 2021.jpg

Ostatní termíny základních kol:

Vlašim - Zámek Vlašim – 22. 8. 2021, 12:00
Kutná Hora - Zahrady Galerie Středočeského kraje – 29. 8. 2021, 12:00

Bližší info v PDF formátu zde: Středočeská skutečná liga 2021.pdf

Publikováno 2. 8. 2021 8:10

Pouť ve Pcherách

Milí Pcheráci,

již brzy, první srpnový víkend, budeme mít zpátky pouť ve Pcherách. Obec zajistila pouťové atrakce a SK Pchery pořádá tradiční pouťový fotbalový zápas a diskotéku, Pcherské maminky pro nás připraví koláče a jiné dobroty.

Zamýšleli jsme pouť umístit na ploše pod fotbalovým hřištěm, ale z technických důvodů nás ČEZ nemůže připojit k elektrickému vedení, tedy bude změna a pouťové atrakce budou v našem parku. Příprava na víkend započne již v průběhu příštího týdne, prosím dbejte zvýšené opatrnosti při zavážení pouťových atrakcí do parku.

Těšíme se, že nám pouťové oslavy nepokazí nepředvídatelné změny a počasí nám bude přát.

Pozn. Podle platných epidemiologických pravidel jsou účastníci hromadných akcí v případě kontroly ze strany Policie ČR nebo hygieny povinni prokázat se certifikátem o prodělaném Covidu19, platném očkování nebo negativním výsledkem testu Antigenu nebo PCR. Hygienická opatření v parku budou zajištěna stojanem s dezinfekcí a umyvadly s vodou.

Těšíme se na Vás!

PCHERSKÁ POUŤ 2021 A3-page-001.jpg

Publikováno 31. 7. 2021 11:00

Oznámení - uzavření Pošty Pchery - 06.08.2021

IMG_0001[7].jpg

Ke stažení ve formátu pdf.:

Uzavření pošty 6.8.2021.pdf

Publikováno 27. 7. 2021 8:35

Změny cen jízdného v PID od 1.8.2021

od 1. 8. se mění ceny jízdného v Pražské integrované dopravě. Změna se týká pouze jednorázových jízdenek. Ceny předplatních kuponů se nemění. Nejvýhodnější je i nadále roční kupon, se kterým jezdíte jen za 10 korun denně.

Podrobnější informace naleznete na tomto odkazu: www.pid.cz/zmenatarifu.

Dokumenty ke stažení:

Zmeny tarifu.pdf

Souhrné informace o změně.pdf

Zmena Tarifu PID - Otazky a odpovedi Středočeské cestovani.pdf

Publikováno 26. 7. 2021 10:49

Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace budou pokračovat do zákazu provozu starých kotlů v roce 2022. Domácnosti s nižšími příjmy dostanou vyšší dotaci. Více informací naleznete na odkazu níže.

Publikováno 21. 7. 2021 11:12

Informace k vítání občánků

DOC016.jpg

Ke stažení ve formátu pdf.:

Vítání občánků.pdf

Přihláška na vítání občánků.pdf