Změna otevírací doby pošty ve Pcherách - 24.6.2020

Zpravodaj č. 10 2020.pdf

Publikováno 1. 6. 2020 16:18

Informace o konání 3. zasedání Zastupitelstva obce Pchery

Informace o konání zasedání zastupitelstva obce .jpg

Publikováno 1. 6. 2020 14:52

Sběr železného šrotu

sběr železného šrotu.jpg

Publikováno 18. 5. 2020 11:06

Opatření praktického lékaře od 18.5.2020

opatření - Nové.jpg

Publikováno 13. 5. 2020 13:03

Obnovení provozu MŠ Pchery

page0001.jpg

page0002.jpg

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ:

Čestné prohlášení.pdf

Publikováno 13. 5. 2020 9:04

Likvidace pneumatik

v sobotu 9.5. proběhl sběr nebezpečného odpadu, který sváží společnost AVE. Na nástěnkách po obci, na webu a FB obce byl vyvěšen leták s podrobným rozpisem odpadu, který je možno na sběrné místo odložit. V žádném případě se to netýká skelné vaty, kovového odpadu a pneumatik! AVE odpad, který nesváží, zanechá na místě a za sběr pneumatik účtuje obci Pchery POPLATEK! Ostatní odpad musí obec zlikvidovat sama na vlastní náklady.

Obec nebude přebírat vaši finanční zodpovědnost za likvidaci ojetých pneumatik z vašich automobilů, traktorů apod.

Pneumatiky máte možnost zdarma zlikvidovat na sběrných místech v našem okolí nebo ve vašem pneuservisu! Sběrná místa si můžete vyhledat na webu společnosti Eltma https://www.eltma.cz/sberna-mista.

Žádáme vás o zodpovědnou likvidaci vašich ojetých pneumatik a věřím, že se nám nebudou nikde více v obci pneumatiky hromadit od našich občanů. Obec má i tak nemalé výdaje za jejich likvidaci od bezohledných lidí, kteří je odhazuji volně do přírody v našem katastru.

Děkuji, že si vážíte práce našich pracovníků, kteří se starají o úklid obce a okolí a také, že nejste lhostejní ke svému životnímu prostředí. KM

133deee6-77f9-4dd9-adfd-6fceaca44efc.JPGIMG_3634.jpg

Publikováno 11. 5. 2020 10:39

Nebezpečný odpad

Nebezpečný odpad.jpgnebezpečný odpad Pchery.jpg

Publikováno 5. 5. 2020 9:01

Kontejnery na tříděný odpad

03148712.jpegje záslužné, že stále častěji třídíme odpad z našich domácností a není nám lhostejné naše životní prostředí. Kontejnery na plast a papír jsou rozmístěny na mnoha místech po obci, u některých je také kontejner na sklo, u obecního úřadu, u hasičárny a na Theodoru je kontejner na textil, kontejnery na elektroodpad jsou u obecního úřadu a na zastávce na Theodoru a nově jsme nechali přistavit kontejner na plechovky u hasičárny. Navíc každý z vás si může pořídit vlastní kontejner na bioodpad, který je pravidelně 1 x za 14dní v pátek vyvážen. Sběrný dvůr na elektro spotřebiče je za Dělnickým domem.

Snažíme se i s vaším přispěním a pravidelným vývozem v pondělí a ve čtvrtek udržet pořádek u kontejnerů, přesto někdy dochází ke hromadění tříděného odpadu okolo nich. Požádám vás, abyste se nejdříve pokusili najít prázdný kontejner na jiném místě v obci, než odložíte odpad vedle kontejneru, abychom udrželi pořádek. V tomto období karantény však dochází k výpadkům odvozu již naplněných kontejnerů.

Přestože se snažíme monitorovat okolí tříděných kontejnerů, stále dochází k tomu, že se ve tříděných kontejnerech nachází odpad, který tam nepatří … pytle s komunálním odpadem, pneumatiky, koberce, mikrovlnka a jiné kusy použitého vybavení domácností nebo aut. Věřím, že to nejsou naši občané, kteří naši společnou snahu o pořádek takto znehodnocují. Jestliže si nebudete jisti, kam konkrétní věc vyhodit, informujte se na obecním úřadě, kde vám poradí, kam s ní. :)

Děkuji vám. KM

Publikováno 4. 5. 2020 9:35