Úvod > Obecní úřad > Poplatek za svoz TKO a poplatek za psa

INFORMACE PRO OBČANY K PLATBĚ MÍSTNÍCH POPLATKŮ ZA SVOZ TKO A PSY NA ROK 2021:

Cena za pořízení nové nádoby popelnice na komunální odpad (120 l) je v roce 2021 stanovena ve výši 666,- Kč.
Výměna rozbitých nádob je i nadále zdarma.

Cena za jednorázový vývoz: Pytel AVE 120 l (1 ks) + služba vývozu je v roce 2021 stanoven ve výši 61,- Kč.

SVOZOVÉ DNY - KOMUNÁLNÍ ODPAD

svoz komunálního odpadu z nemovitostí probíhá:

• svoz 1x týdně: každý čtvrtek
  • svoz 1x za 14 dní: každý čtvrtek v sudém týdnu
  • svoz 1x měsíčně: dle harmonogramu:  7.1., 4.2., 4.3., 1.4., 29.4., 21.5., 24.6., 22.7., 19.8., 16.9., 14.10., 11.11., 9.12.

! POPLATEK ZA ODCHYT PSA !

V poslední době se množí případy, kdy se po obci nebo v katastru obce Pchery pohybují volně psi (i agresivnější plemena), a to nejčastěji během víkendu. Přestože máme uzavřenou smlouvu na odchyt psů s útulkem Anidef, jehož příjezd je nejdříve za dvě hodiny od nahlášení, obvykle tuto záležitost řeší místostarosta či zaměstnanec obce, z tohoto důvodu zavádí obec zpoplatnění těchto odchytů - 500,- Kč za odchyt psa.

OZNÁMENÍ - POVINNÉ OZNAČENÍ PSŮ MIKROČIPEM

vzhledem k tomu, že od 01.01.2020 mají majitelé pejsků povinnost nechat své mazlíčky označit mikročipem, žádáme Vás o nahlášení čísla mikročipu Vašeho mazlíčka na Obecní úřad Pchery, a to bez zbytečného odkladu.

Nahlášení proveďte pomocí formuláře:

• Písemně na adresu: Obecní úřad Pchery, Humny 333, 273 08 Pchery
  • Datovou zprávou – ID datové schránky: ue3bwvs
  • Osobně na obecním úřadě
  • E-mailem: posta@obecpchery.cz

Nahlášení čísla mikročipu nelze provést telefonicky.

K nahlašování čísla mikročipu použijte předepsaný formulář, který naleznete pod tímto textem, na webu obce – www.obecpchery.cz nebo je k vyzvednutí v listinné podobě na obecním úřadě.

Povinnost nechat zvíře označit mikročipem se vztahuje na všechny psy, bez ohledu na stáří a jejich zdravotní stav. Více informací naleznete v přiloženém informačním letáku.

Formulář - nahlášení čísla mikročipu psa.pdf

Formulář - nahlášení čísla mikročipu psa.docx

img20191122_07433056.jpg

DOC[1].jpg