Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

 

Opatření praktického lékaře Pchery

Opatření praktického lékaře.jpg


Publikováno 20. 4. 2020 8:34

Velkoobjemové kontejnery

velkoobjemové kontejnery-page-001.jpg


Publikováno 16. 4. 2020 12:41

Průběh veřejného zasedání zastupitelstva během krizových opatření

Vážení spoluobčané,


ve čtvrtek 16. 4. 2020 od 18h proběhne veřejné zasedání obecního Zastupitelstva, a to na základě usnesení vlády č. 388 ze dne 6.4.2020
(151/2020 Sb.) o přijetí krizového opatření týkajícího se jednání zastupitelstev obcí a krajů, formou videokonference, která bude online viditelná na YouTube.

 • na obecním úřadě přítomna starostka, místostarostové a zapisovatelka
 • v prostorách chodby OÚ bude umístěn notebook, ke kterému bude mít přístup veřejnost, která může prostřednictvím videokonference nebo přímo starostce položit dotaz k projednávaným bodům veřejného zasedání
 • do chodby OÚ bude umožněn vstup vždy jedné osobě, s rouškou a tato osoba bude povinna ošetřit své ruce dezinfekcí při vstupu do budovy.

Veřejné zasedání v tomto mimořádném režimu nebude obsahovat diskuzi.

Pro online sledování zasedání:

 • přes webový prohlížeč vyhledejte internetové stránky YouTube 
 • nebo spusťte YouTube přes aplikaci ve svých chytrých telefonech nebo tabletech
 • do vyhledávání na YouTube zadat Zastupitele Pchery 
 • nyní můžete průběh zasedání sledovat online.

Publikováno 15. 4. 2020 18:52

Veřejná sbírka - oprava kulturních, historických a sakrálních památek v obci Pchery

img20200415_13004453.jpg


Publikováno 15. 4. 2020 8:21

Informace k zápisu k předškolnímu vzdělávání na škoní rok 2020/2021 do MŠ Pchery

page0001.jpg

page0002.jpg


Publikováno 14. 4. 2020 13:58

Informace o konání 2. zasedání Zastupitelstva obce Pchery

Informace o konání zastupitelstva.jpg


Publikováno 8. 4. 2020 12:15

Aktuální informace k výskytu Covid 19

Vážení občané,
 
connection-4884862_640.jpg
 
dnes jsem byla informována Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje, že v obci Pchery je celkově 1 pozitivně potvrzený případ onemocnění Covid – 19.
 
Žádám vás o důsledné dodržování zákazu volného pohybu, pouze s povolenými výjimkami, nošení roušek mimo své domovy, dodržování minimálního odstupu 2m mezi osobami, zejména v prodejnách potravin, na poště a jiných veřejných místech a dodržování zvýšených hygienických pravidel.
 
 
 
 
 
Zůstaňte doma, vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a kontaktujte telefonicky svého lékaře, jestliže se u vás objeví jeden z příznaků:
 • zvýšená teplota (i lehce nad 37°C nebo horečka)
 • ztráta čichu, ztráta chuti
 • a další příznaky jiných onemocnění, zejména kašel, obtíže s dýcháním ...
Je lepší zabránit kontaktu s dalšími lidmi včas, a to i v případě, že se bude jednat o jiné onemocnění, než pozdě, kdy se může potvrdit onemocnění Covid 19.
 
Na obecním úřadě si můžete stále vyzvednou látkové roušky, požádat o pomoc s nákupy potravin a léků, v případě vážných onemocnění vám pomůžeme zajistit dezinfekci na ruce.
Prosím, informujte o nabízených službách obecního úřadu zejména seniory a vážně nemocné občany, kteří mají omezený nebo žádný přístup k elektronickým informačním zdrojům.
 
OÚ vyžaduje dezinfekci na veřejných místech a pomáhá se zajištěním dezinfekčních prostředků – lékařské středisko, prodejna potravin, hasiči, pošta, obecní úřad.
 
S dalšími dotazy …
volejte obecní úřad 312 587 773
starostku 606 623 066
napište email: obecniurad@obecpchery.cz
přes Messenger Obec Pchery
 
Děkuji a přeji hezký den KM

Publikováno 7. 4. 2020 17:10

PID - Zpravodaj č. 7/2020

Zpravodaj 7 2020.pdf


Publikováno 6. 4. 2020 14:12

Co se děje v obci - nejen o koronaviru

Milí spoluobčané,

willow-catkin-4770051_640.jpg

přeji vám krásnou květnou neděli a prožití celého velikonočního týdne ve zdraví se svou rodinou. 

Ráda bych vás informovala o chodu naší obce v období "celospolečenské" karantény. 

Obecní úřadúřední hodiny během krizových opatření v pondělí a ve středu, a to od 9 do 11h a od 14 do 15h. Budova je pro veřejnost i během těchto hodin uzavřena, všechny své záležitosti dopředu konzultujte přes obecní telefonní číslo 312 58 77 73 nebo přes starostu 606 623 066.

 

 • Zdravotní středisko funguje dle omezených ordinačních hodin jednotlivých lékařů a je nutné konzultovat návštěvu lékaře telefonicky, protože vstup do ordinací je rovněž uzamčen.
 • Obecní zaměstnanci se každý den starají o údržbu obce. V nadcházejících dnech a týdnech proběhnou práce - výstavba opěrné zdi a zámková dlažba v okolí kiosku.

cyclists-2915140_640.jpgKoncem týdne byl dokončen výkup pozemků pro stezku a cyklostezku ze Pcher do Švermova (směrem ze Pcher po levé straně za stávající alejí stromů). Po žních bychom rádi začali stezku upravovat do podoby travnaté pěšiny. Po vyhotovení nového územního plánu a dostupných dotačních titulech budeme moci realizovat její zpevnění. Současně jednáme se Správou a údržbou silnic o obnovení výsadby stromů a keřů mezi pěšinou a silnicí. Až opět nastane "normální" období, budeme pokračovat v jednání s městem Kladno o prodloužení chodníku od odbočky na Vinařice až k autobusové zastávce MHD "Rono", tak aby se pěší dostali do Švermova bez nutnosti přecházet velmi frekventovanou silnici. Věřím, že to velmi přispěje k bezpečnosti chodců a cyklistů naši obce a okolí. Vše si můžete prohlédnout níže na přiloženém obrázku :). 

 

 • V pátek 3.4. byl na FB sdílen první výskyt onemocnění Covid-19 v blízkém okolí, a to v obci Brandýsek. Situaci denně sledujeme a jsme písemně informování ze zdrojů Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva vnitra, Krajského úřadu a hygienickou stanicí. Starostové obcí jsou o onemocnění svých občanů koronavirem informováni hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem, a to v případě, je-li nutné dohledat kontakty pacienta pro účely karantény nebo tuto skutečnost sdělí úřadu sám pacient. O nutnosti informovat obecní úřad o počtu nakažených v obci rozhoduje hygiena. 
 • Velmi bych poděkovala MUDr. Soně Pekové a MUDr. Miroslavu Pekovi za vstřícnost a informace k prevenci rozšíření onemocnění. Nejdůležitější zůstavají hygienická opatření, nošení roušek na veřejných místech, dostatečný odstup mezi lidmi a časté a správné mytí rukou, především při návratu domů. Důležité je upozornění na správný způsob chování člověka v případě prvních příznaků jakéhokoliv onemocnění (ať již doznívajících chřipkových onemocnění nebo při nákaze koronavirem)...

Zůstaňte doma, vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a kontaktujte telefonicky svého lékaře, jestliže se u vás objeví jeden z příznaků:

 • zvýšená teplota (i lehce nad 37°C nebo horečka)
 • ztráta čichu,ztráta chuti
 • a další příznaky kašel, obtíže s dýcháním ...

covid-19-4908692_640.jpgJe lepší zabránit kontaktu s dalšími lidmi včas, a to i v případě, že se bude jednat o jiné onemocnění, než pozdě, kdy se může potvrdit onemocnění Covid 19.

Na obecním úřadě si můžete vyzvednou látkové roušky, požádat o pomoc s nákupy potravin a léků, v případě vážných onemocnění vám pomůžeme zajistit dezinfekci na ruce. S dalšími dotazy kdykoliv volejte.

Děkuji za vaši ohleduplnost, děkuji dobrovolníkům a přeji dobré dny. KM

 

 

Stezka a cyklostezka Pchery - Švermov

Chodník Pchery - Švermov-page-001.jpg

 

 

 

 

 


Publikováno 5. 4. 2020 14:38

Nabídka-Věznice Vinařice

Nabídka-Vinařice.png


Publikováno 2. 4. 2020 13:06