Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace z MŠ

Informace z MŠVážení rodiče dětí MŠ,
 
ráda bych vás informovala o události, která se stala na zahradě mateřské školy ve středu 24. 6. 2020. Několik dětí utrhlo od sousedů ze zahrady lusky Štědřence odvislého, jedovatého keře a v domnění, že jsou to lusky hrášku, je ochutnaly. Ihned jsme kontaktovali Toxikologické informační středisko a dle jejich pokynů jsme informovali rodiče, aby si děti, u kterých jsme zjistili, že došlo k ochutnání, ihned vyzvedli a odjeli s nimi do nemocnice. Sanitu jsme přivolali chlapečkovi, kterého si maminka nemohla vyzvednout. V nemocnici bylo nakonec preventivně ošetřeno pět dětí, všechny zůstaly hospitalizované na pozorování do druhého dne. Nyní jsou všechny v pořádku doma. K intoxikaci jejich organizmu nedošlo. Jedovatý keř sousedé ještě tentýž den odstranili.
Byla bych moc ráda, aby si každý uvědomil, že za děti neseme plnou odpovědnost. A děláme vše pro to, aby se jim ve školce nic nestalo, líbilo se jim tady a chodili k nám rády. Některé nešťastné náhody se však mohou stát kdykoliv a komukoliv. Bezpečnost dětí se snažíme zajistit v maximální míře a troufám si říci, že díky včasné reakci MŠ k újmě na zdraví při této nešťastné události u nikoho z dětí nedošlo.
 
Zahrada MŠ má 2x ročně revizní kontrolu odborníka, který žádná omezení v jejím užívání nestanovil, a to včetně vegetace. Všechny nedostatky byly vždy ihned napraveny po kontrole. Keř prorostl ze sousední zahrady do zahrady MŠ a po oznámení události byl ihned majiteli nemovitosti odstraněn.
 
Děkuji za pochopení.
Ing. Lucie Turanová, ředitelka MŠ Pchery