Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

 

Obnovení provozu MŠ Pchery

page0001.jpg

page0002.jpg

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ: 

Čestné prohlášení.pdf


Publikováno 13. 5. 2020 9:04

Likvidace pneumatik

Vážení občané,

v sobotu 9.5. proběhl sběr nebezpečného odpadu, který sváží společnost AVE. Na nástěnkách po obci, na webu a FB obce byl vyvěšen leták s podrobným rozpisem odpadu, který je možno na sběrné místo odložit. V žádném případě se to netýká skelné vaty, kovového odpadu a pneumatik! AVE odpad, který nesváží, zanechá na místě a za sběr pneumatik účtuje obci Pchery POPLATEK! Ostatní odpad musí obec zlikvidovat sama na vlastní náklady.

Obec nebude přebírat vaši finanční zodpovědnost za likvidaci ojetých pneumatik z vašich automobilů, traktorů apod.

Pneumatiky máte možnost zdarma zlikvidovat na sběrných místech v našem okolí nebo ve vašem pneuservisu! Sběrná místa si můžete vyhledat na webu společnosti Eltma https://www.eltma.cz/sberna-mista.

Žádáme vás o zodpovědnou likvidaci vašich ojetých pneumatik a věřím, že se nám nebudou nikde více v obci pneumatiky hromadit od našich občanů. Obec má i tak nemalé výdaje za jejich likvidaci od bezohledných lidí, kteří je odhazuji volně do přírody v našem katastru.

Děkuji, že si vážíte práce našich pracovníků, kteří se starají o úklid obce a okolí a také, že nejste lhostejní ke svému životnímu prostředí. KM

133deee6-77f9-4dd9-adfd-6fceaca44efc.JPGIMG_3634.jpg


Publikováno 11. 5. 2020 10:39

Nebezpečný odpad

Nebezpečný odpad.jpgnebezpečný odpad Pchery.jpg


Publikováno 5. 5. 2020 9:01

Kontejnery na tříděný odpad

Milí spoluobčané,

03148712.jpegje záslužné, že stále častěji třídíme odpad z našich domácností a není nám lhostejné naše životní prostředí. Kontejnery na plast a papír jsou rozmístěny na mnoha místech po obci, u některých je také kontejner na sklo, u obecního úřadu, u hasičárny a na Theodoru je kontejner na textil, kontejnery na elektroodpad jsou u obecního úřadu a na zastávce na Theodoru a nově jsme nechali přistavit kontejner na plechovky u hasičárny. Navíc každý z vás si může pořídit vlastní kontejner na bioodpad, který je pravidelně 1 x za 14dní v pátek vyvážen. Sběrný dvůr na elektro spotřebiče je za Dělnickým domem. 

Snažíme se i s vaším přispěním a pravidelným vývozem v pondělí a ve čtvrtek udržet pořádek u kontejnerů, přesto někdy dochází ke hromadění tříděného odpadu okolo nich. Požádám vás, abyste se nejdříve pokusili najít prázdný kontejner na jiném místě v obci, než odložíte odpad vedle kontejneru, abychom udrželi pořádek. V tomto období karantény však dochází k výpadkům odvozu již naplněných kontejnerů.

Přestože se snažíme monitorovat okolí tříděných kontejnerů, stále dochází k tomu, že se ve tříděných kontejnerech nachází odpad, který tam nepatří … pytle s komunálním odpadem, pneumatiky, koberce, mikrovlnka a jiné kusy použitého vybavení domácností nebo aut. Věřím, že to nejsou naši občané, kteří naši společnou snahu o pořádek takto znehodnocují. Jestliže si nebudete jisti, kam konkrétní věc vyhodit, informujte se na obecním úřadě, kde vám poradí, kam s ní. :)

Děkuji vám. KM


Publikováno 4. 5. 2020 9:35

Praktický lékař Pchery - aktuální informace

opatření-Rucklová (1).jpg


Publikováno 30. 4. 2020 9:12

Nalezený mobilní telefon - ulice Sportovní

V ulici Sportovní byl dnes nalezen mobilní telefon. Více informací na OÚ. 


Publikováno 27. 4. 2020 15:06

Nežádoucí jevy v okolí větrných elektráren

Vážení spoluobčané,
 
v období, kdy si užíváme slunného počasí a preventivní opatření v nouzovém stavu nám umožní pobyt hlavně v přírodě, tak se setkáváme stále s bezohledným chováním některých jedinců k našemu okolí, životnímu prostředí a ničí naši snahu a práci.
 
IMG_20200406_161019_resized_20200406_042744684.JPGJiž delší dobu řeším problémy okolo větrných elektráren, a to neúnosný nepořádek, nežádoucí provoz, se kterým je spojena bezpečnost chodců a cyklistů a v posledních týdnech také vraky aut.
Zabránění vjezdu vozidel je možné pouze pevnou překážkou, tedy umístěním závory jako jsme udělali na polních cestách v okolí naší obce.
 
Na této komunikaci závora umístěna bude, ale obec musí mít povolení odboru dopravy Magistrátu Kladna, kam jsme za obec žádost odeslali. Zároveň jsem požádala o umístění značky zákazu vjezdu s vyjímkou dopravní obsluhy u sjezdu na panelovou cestu z hlavní komunikace Pchery - Theodor, rovněž musí být schváleno.
 
 
 
 
40b5f5a1-ae51-4874-bbff-e864600e63f9.JPGVelmi mě mrzí, že omezení vjezdu formou pevné zábrany, jako je závora, nepodpořila z druhé strany obec Knovíz. Proto jsme se rozhodli umístit závory dvě, první hned za odbočkou "bejkárnou" tak, abychom neomezili naše občany v průjezdu do Pcher a druhou závoru za druhou vrtulí na hranici katastru Pchery.
Jakmile obdržíme od Magistrátu Kladna povolení, poskytneme klíče od závor provozovateli větrných elektráren, zemědělcům, kteří v dané lokalitě hospodaří a zaměstnancům obce, pro ostatní nezbytné účely budou klíče na obci.
 
Vraky aut mohou být odstraněny obcí na náklady majitele vozidla po uplynutí zákonné lhůty 60dní, kdy je zaslaná výzva, aby vozidlo odstranil, pokud je majitel znám. Majiteli mercedesu bylo takto učiněno.
Ke dvěma "čerstvým vrakům" jsem dnes kontaktovala Policii Kladno venkov, aby sepsali protokol a zjistili majitele. Pokud bude znám, budeme muset zaslat výzvu s lhůtou 60 dní, jinak budeme muset vozidlo odstranit na náklady obce.
 
Děkuji vám všem, kteří mě emailem, telefonicky, přes sms nebo WhatsApp s fotografií upozorníte na tyto nežádoucí jevy, abych mohla ihned jednat.
 
Přeji vám krásný víkend. KM
 
 

Publikováno 25. 4. 2020 10:45

Informační zpravodaj PID 8/2020

Zpravodaj 8 2020.pdf


Publikováno 24. 4. 2020 13:18

Gynekologie ve Pcherách opět v provozu

Gynekologie-info.jpg

Gynekologie-tel..jpg


Publikováno 24. 4. 2020 12:55

Nalezené klíče-Theodor

Na Theodoru byly nalezeny klíče od osobního automobilu. Bližší informace na OÚ.


Publikováno 23. 4. 2020 7:33