Deratizace - 3.5.2022

rádi bychom Vás upozornili, že dne 3.5.2022 proběhne v celých Pcherách a Theodoru deratizace škodlivých škůdců.

Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti.

Děkujeme.

Publikováno 27. 4. 2022 11:26

Koše na psí exkrementy

vzhledem k nástupu teplejšího počasí a blížícího se léta na Vás znovu apeluji, abyste při venčení svých čtyřnohých miláčků používali koše na jejich exkrementy. Věřte, že není příjemné, když se našim zaměstnancům při úklidu obce, zejména při sekání trávy, nabalí psí „hovínko“ na techniku. Všichni si určitě dokážete představit, jak je potom samotné čištění příjemné a jak příjemné je do něčeho podobného šlápnout ,  když  pospícháte třeba na autobus nebo si máte sednout do auta a někam cestovat.

Pokud jdete se svým psem na procházku a není tam koš, není nic jednoduššího, než si sebou vzít sáček z domova nebo z koše na psí exkrementy. Ten potom „naplněný„ můžete vyhodit doma do  popelnice. Na Vaše četné žádosti, zejména z řad „pejskařů“, jsme v obci rozmístili další koše. Nicméně opravdu není v zájmu obce, rozmisťovat tyto koše na roh každé ulice, jak si někteří z Vás přáli, ale spíše jejich umístění směřovat tam ,  kde jsou opravdu potřeba. Současné rozmístění košů přikládáme na přiloženém plánku.

Děkuji a s pozdravem Marek Beznoska

UMÍSTĚNÍ KOŠŮ NA PSÍ EXKREMENTY

Snímek obrazovky 2022-04-19 105049.jpg

Snímek obrazovky 2022-04-19 1051273.jpg

Přehled v PDF formátu:

Pchery-koše.pdf

Theodor - koše.pdf

Publikováno 27. 4. 2022 8:03

Velkoobjemové kontejnery dne 18.5.2022

Velkoobjemové kontejnery - 18.5.2022.jpeg

Plakát v PDF formátu:

Velkoobjemový kontejner 18.5.2022.pdf

Publikováno 26. 4. 2022 14:44

Park s altánem

informovali jsme vás o probíhající opravě centrální cesty a přilehlých cestiček v našem parku. Na část opravy jsme získali dotaci, ostatní si musíme zaplatit sami. Vlastní finance také šetříme díky pomoci Pcheráků, kteří nám pomáhají s realizací se svými stroji, vlastními silami nebo svými pracovníky. Během jediného dne po Velikonocích připravili povrch cest pro další etapu opravy. Všichni pracovali pro obec zdarma a za to jim patří naše upřímné poděkování.

K parku nám chodí od vás spousta informací a dotazů, jak to bude v parku vypadat. Mnoho z vás vzpomíná z minulosti na altán, kde se odehrávalo kulturní dění. Obec má k dispozici studii a vizualizaci, jak by jednou mohl park vypadat a podle této studie dnes plánujeme jednotlivé kroky obnovy.

Na přiložených obrázcích můžete nahlédnou, co by a kde mělo v parku postupně vzniknout a také náhled, jak by mohl vypadat obnovený altán. Abychom mohli žádat o dotační tituly, které by nám pomohly finančně podpořit obnovu parku a altánu, musí být jednotlivé části navrženy už dnes, aby bylo možné vypracovat projekt, který se k žádosti o dotaci přikládá. Park bude mít jednotlivé části, které budou sloužit pro různé účely - obecní oslavy, poutě, kulturní a hudební akce, posezení k hospodě, atrakce pro malé a větší děti, autobusovou zastávku s lavičkami, kvetoucí trávy, keře a stromy pro hmyz a ptáky, lavičky k odpočinku, vodní pítka a altán se zázemím a infrastrukturou (elektrika, datové připojení apod.).

Podrobné informace o parku jste měli možnost si poslechnout na besedě, která proběhla 20.4. ve společenském centru, materiály a stručné shrnutí bude k dispozici také na webu obce. Besedy na různá témata pořádá Obec společně s Komisí pro péči o Pchery, kde se dozvíte, co jsme udělali, na čem pracujeme a co plánujeme. Těšíme se na vás příště.

Situace500_pchery-page-001.jpg

Kryté_podium_altán-page-003.jpg

Kryté_podium_altán-page-004.jpg

Publikováno 25. 4. 2022 12:29

Vývoz biopopelnic

Z důvodu nemoci proběhne vývoz biopopelnic v sobotu dne 23.4.2022.

Děkujeme za pochopení.

AVE Kladno s.r.o.

Publikováno 22. 4. 2022 9:58

Zpravodaj PID č. 4/2022

Zpravodaj PID č. 4 2022.pdf

Publikováno 20. 4. 2022 13:30

Beseda pro občany

beseda_doprava.jpg

Publikováno 19. 4. 2022 9:52

Částečné uzavření parku

od 19.4. bude částečně uzavřen průchod naším parkem. Důvodem je rekonstrukce centrální parkové cesty od autobusové zastávky ke škole, na kterou jsme získali dotaci. Dále zastupitelstvo obce rozhodlo, že bude provedena oprava bočních parkových cest z ulice Školní. V tomto týdnu se zde bude pohybovat stavební technika, která bude likvidovat a odvážet stávající povrch a provádět výkopové práce, proto Vás žádáme, abyste dodržovali pokyny pracovníků provádějící opravy a nevstupovali do míst, která budou označena páskou pro zákaz vstupu.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti a upozorněte na stavební práce Vaše děti, které budou okolo stavby procházet do školy.

Publikováno 19. 4. 2022 7:00

Jízdní řády od 18.04.2022

Jízdní řády v době uzavírky - od 18.04.2022:

Linka č. 342.pdf

Linka č. 612.pdf

Více informací k autobusové dopravě naleznete na: www.pid.cz

Publikováno 16. 4. 2022 11:38

Veselé Velikonoce ve Pcherách