Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Park s altánem

Park s altánemVážení občané,

informovali jsme vás o probíhající opravě centrální cesty a přilehlých cestiček v našem parku. Na část opravy jsme získali dotaci, ostatní si musíme zaplatit sami. Vlastní finance také šetříme díky pomoci Pcheráků, kteří nám pomáhají s realizací se svými stroji, vlastními silami nebo svými pracovníky. Během jediného dne po Velikonocích připravili povrch cest pro další etapu opravy. Všichni pracovali pro obec zdarma a za to jim patří naše upřímné poděkování.

K parku nám chodí od vás spousta informací a dotazů, jak to bude v parku vypadat. Mnoho z vás vzpomíná z minulosti na altán, kde se odehrávalo kulturní dění. Obec má k dispozici studii a vizualizaci, jak by jednou mohl park vypadat a podle této studie dnes plánujeme jednotlivé kroky obnovy. 

Na přiložených obrázcích můžete nahlédnou, co by a kde mělo v parku postupně vzniknout a také náhled, jak by mohl vypadat obnovený altán. Abychom mohli žádat o dotační tituly, které by nám pomohly finančně podpořit obnovu parku a altánu, musí být jednotlivé části navrženy už dnes, aby bylo možné vypracovat projekt, který se k žádosti o dotaci přikládá. Park bude mít jednotlivé části, které budou sloužit pro různé účely - obecní oslavy, poutě, kulturní a hudební akce, posezení k hospodě, atrakce pro malé a větší děti, autobusovou zastávku s lavičkami, kvetoucí trávy, keře a stromy pro hmyz a ptáky, lavičky k odpočinku, vodní pítka a altán se zázemím a infrastrukturou (elektrika, datové připojení apod.).

Podrobné informace o parku jste měli možnost si poslechnout na besedě, která proběhla 20.4. ve společenském centru, materiály a stručné shrnutí bude k dispozici také na webu obce. Besedy na různá témata pořádá Obec společně s Komisí pro péči o Pchery, kde se dozvíte, co jsme udělali, na čem pracujeme a co plánujeme. Těšíme se na vás příště.

Situace500_pchery-page-001.jpg

Kryté_podium_altán-page-003.jpg

Kryté_podium_altán-page-004.jpg