Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

 

Informace o konání 9. zasedání Zastupitelstva obce Pchery

0001.jpg

V PDF formátu:

Informace o konání OZ.pdf


Publikováno 1. 12. 2021 16:02

Informace - energie

DOC009.jpg

Ke stažení ve formátu pdf.:

DPI - leták.pdf


Publikováno 29. 11. 2021 15:44

Revitalizace území bývalé černé skládky a útulku

Pěší cesta přes bývalý psinec 2.jpgPřed dvěma roky nabyla obec do vlastnictví rozsáhlý pozemek bývalého psího útulku a černé skládky o výměře 21.000 m2 (2,1 ha) za pouhé 4,- Kč. Na tomto místě byla spousta problémů, které postupně řešíme. Byl zrušen psí útulek a čistí se metr po metru letitá skládka. Snažíme se získat kvalitní zeminu, kterou na pozemku postupně rozhrnujeme tak, abychom do ní mohli vysadit vegetaci (louky, trávníky).

Na revitalizaci území byla poptána studie u krajinářské architektky Ing. Zuzany Špakové. Tato studie bude dále sloužit také jako příloha k žádosti o povolení terénních úprav na stavebním úřadě a životním prostředí na vyčištění, zavezení zeminou a finální úpravy zbývající rokle s černou skládkou. S ohledem na omezené finanční zdroje v rozpočtu obce, investuje obec do této lokality minimum finančních prostředků a provedené práce realizují na své náklady dobrovolníci a místní firmy.

Studii revitalizace tohoto území si můžete prohlédnout zde: STUDIE

 

 

 

Etapy revitalizace bývalý psinec 1.jpgRevitalizované území je nyní rozděleno na 3 etapy úprav.

1) V přední příjezdové části je srovnaný terén a rozvozena zemina, kterou z jara zatravníme, pěší cestu zpevníme kamínky a začneme s výsadbou stromů a dřevin dle studie. Tato část se již bude moci v létě užívat. Nyní je potřeba toto místo dočistit, sesbírat větší kameny a větve a uhrabat terén ručně.

Velice nás potěší, když se k nám přidají další dobrovolníci, ať máme hotovo. Tato akce se plánuje v nadcházejících víkendech, termín zveřejníme a děkuji předem všem, kteří nás v práci podpoří.

2) V zadní části území v rokli byly pořezány nálety a probíhá čištění skládky odvozem všeho, co se zde za mnoho let na povrchu nachází. Tato část je geodeticky zaměřena a probíhá povolovací proces na zavezení rokle zeminou. Vše musí být povoleno stavebním úřadem.

3) V části podél hlavní silnice je dočasná deponie stavebního materiálu, který obec využívá a má zde povolení překládat kontejnery pan Milan Smrkovský, který tuto lokalitu bezplatně čistí a odváží pro obec odpad z černé skládky a dalších míst v obci. Po úpravě rokle bude také tato část jako poslední upravena do přírodního charakteru.

Dokončení všech tří etap změní charakter tohoto místa, místo skládky vznikne nová přírodní volnočasová lokalita. Uskladněním zeminy obec získá finanční zdroj, který investuje zpátky do tohoto území. V příloze můžete nahlédnout do konceptu této studie. Je zde plánovaná přírodní lokalita s rozptýlenými dřevinami a kvetoucí loukou. Vznikne zde prostor pro ohniště, přírodní hrací prvky pro děti a mladistvé s maximálním využitím materiálů, které se zde nacházejí nebo jsou z našeho okolí.

Směrem od základní školy je podél svahu revitalizovaného území budována cesta pro pěší, která pokračuje dál podél hlavní silnice do Sak k ČOV. Odtud je možné nově upravenou cestou projít ke kynologům a fotbalovému hřišti. Tímto se celý prostor napojuje do obce ve dvou místech a je možné ho plynule procházet.

Těšíme se, kdy během příštích pár let navrátíme tomuto místu zpátky přírodní charakter, kam budete moci vy občané chodit trávit volný čas.

Tato lokalita je velmi rozlehlá a skýtá pro nás všechny velký potenciál možných způsobů využití – nakolik ho v budoucnu využijeme záleží jen na nás samotných. KM

srovnání 2.JPG   srovnání 1.JPG

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpgIMG_3364.jpg

                                                                             


Publikováno 29. 11. 2021 11:54

Adventní neděle ve Pcherách

Instagram příspěvek 1080x1080  px (1).jpegMilí spoluobčané,

v neděli 28.11.2021 od 16h ve Pcherách rozsvítíme vánoční strom v Kaštanovce.

Vzhledem k nově vyhlášenému nouzovému stavu a nařízeným omezením bychom Vás chtěli upozornit na skutečnosti, které musíme dodržet a požádat Vás o jejich respektování, aby vše mohlo proběhnout.

Bude zrušen vánoční jarmark a prodej. Nebude možné nabízet alkohol, tedy letos opět bez svařáku :(

Hudebního vystoupení se nezúčastní děti MŠ, ale potěší Vás děti ze ZŠ, kapela Moon house a vánoční koledy.

Prosíme Vás, abyste dodržovali již tradiční 4R (rozestupy, roušky, ruce dezinfikované a rozum) a neshromažďovalo se vás pohromadě více než 100 osob.

Děkujeme, a přestože letošní Advent neproběhne podle našich plánů, věříme, že si ho spolu užijeme.

Krásný víkend Kateřina M.


Publikováno 26. 11. 2021 11:15

Pozvánka na rozsvícení vánočního stromu ve Pcherách

Instagram příspěvek 1080x1080  px (1).jpeg

 

Leták v PDF formátu:

Pozvánka.pdf


Publikováno 25. 11. 2021 10:51

Obec Knovíz - akce

DOC005[2].jpg

Ke stažení ve formátu pdf.: 

Leták Advent 2021 + další následné akce obce Knovíz .pdf


Publikováno 24. 11. 2021 11:14

Zpravodaj PID č. 11/2021

Zpravodaj PID č. 11 2021.pdf


Publikováno 23. 11. 2021 10:43

Změny od 22.11.2021 - COVID info

COVID_zmeny_15_11_INST.jpg

COVID_zmeny_15_11_INST2.jpg

V PDF formátu:

COVID_zmeny_22_11.pdf


Publikováno 23. 11. 2021 8:30

Informace pro obyvatele lokality K Horce

Vážení občané, v lokalitě stávající zástavby v ul. K Horce nyní dochází ke stavebním pracím spojených s výstavbou pozemní komunikace na pozemcích, které jsou z velké části v majetku právnické osoby. S tímto bychom Vás chtěli vždy včas informovat o postupu prací, kdy styčnou osobou pro komunikaci ohledně obecných záležitostí výstavby bude místostarosta Bc. Michal Pulchart. Individuální požadavky budou řešeny se zadavatelem stavby, popř. stavbyvedoucím, a s jednotlivými vlastníky nemovitostí. Pro jednodušší komunikaci se všemi vlastníky nemovitostí v této lokalitě novější zástavby Pchery-Humny, ul. K Horce, bychom Vás tedy požádali, aby jste na email: rozvojovakomise@obecpchery.cz napsali do těla zprávy svůj email s č.p. nemovitosti. Na tento Vámi uvedený email Vám následně budou zasílány obdržené informace v souvislosti se stavbou. Pokud se budete chtít osobně i v této problematice sejít, budu k dispozici každý pracovní čtvrtek od cca 16:30-19:00 hod. na OÚ Pchery. Děkuji Michal Pulchart


Publikováno 22. 11. 2021 15:38

Pozvánka na adventní tvoření

0001.jpg

V PDF formátu:

Adventní tvoření 2021.pdf


Publikováno 19. 11. 2021 13:35