Oprava místních komunikací

Publikováno 5. 8. 2019 10:56

Omezení dodávky pitné vody 2.8.2019

AKTUALIZACE

Středočeské vodárny oznamují, že dnes do 18:00 dojde k přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie v části obce Humny - 5.května, Horní.

Publikováno 2. 8. 2019 7:59

Oznámení o omezení dodávky vody - 31.7.2019

Oznámení o omezení dodávky vody-page-001.jpg

Publikováno 31. 7. 2019 7:39

Zatoulaný pes-Brandýsek

V obci Brandýsek dnes utekl černý rotvajler, v případě, že se objeví v obci Pchery, volejte na tel. číslo 312 587 773, zkontaktujeme majitele. Děkujeme.

Publikováno 30. 7. 2019 10:21

Rekonstrukce elektra, veřejného osvětlení a chodníků

V polovině září bude zahájena stavba - rekonstrukce elektra ve „spodní“ části Pcher. Jedná se o investici společnosti ČEZ Distribuce a.s.. Obec bude současně řešit nové rozvody veřejného osvětlení a rekonstrukci chodníků a vjezdů v ul. 5. května. Nové chodníky a vjezdy budou provedeny ze zámkové dlažby a současně budou vyměněny chodníkové obrubníky viz. přiložené situace (č.1. nové rozvody elektro ČEZ, č.2. nové rozvody veřejného osvětlení, č.3 5.května opravy chodníků).

Rozměry ani výškové poměry stávajících chodníků se měnit nebudou.

V případě dotazů se prosím obracejte na projektanta stavby spol. Meritum Kladno – Projekce s.r.o., p. Suldovský MT 602 113 778 a detaily provedení s vámi bude před realizací řešit i stavební firma spol. Uniservis Hašek s.r.o..

Nové rozvody elektro ČEZ.jpg

Nové rozvody veřejného osvětlení.jpg

5. května opravy chodníků.jpg

Publikováno 28. 7. 2019 21:38

Nové umístění kontejnerů na tříděný odpad „u školy“

Vážení spoluobčané. Na základě mnoha stížností na umístění kontejnerů na tříděný odpad v ulici Školní, a to hlavně z důvodu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a jejich nestabilitě, budou tyto kontejnery přemístěny na "malé parkoviště" pod školou, kde bude vybudováno nové stání na jejich umístění viz. plánek. Děkujeme soukromým subjektům za zapůjčení techniky zdarma, stavbu stání provedou naši zaměstnanci a obce bude hradit pouze náklady na materiál na vybudování stání.

Příprava umístění začne probíhat od 24. 7. 2019.

Omlouváme se občanům za dočasně vzniklé problémy v období realizace tohoto díla.

navrh usazeni-page-001.jpg

detail stání-page-001.jpg

Publikováno 24. 7. 2019 6:40

Informace zejména pro občany Theodoru

V současné době v osadě Theodor probíhá čištění kanalizace a její revize. Po obdržení kontrolní zprávy budeme občany informovat o jejím aktuálním stavu.

Obec Pchery také plánuje úpravu prostoru autobusových zastávek v osadě Theodor. Z tohoto důvodu budou přemístěny kontejnery na tříděný odpad a bioodpad tak, aby to co nejvíce vyhovovalo občanům Theodoru. Z důvodu opakujícího se nepořádku kolem těchto kontejnerů bude v prostoru ČOV Theodor umístěn kontejner na směsný odpad, který bude samozřejmě dostupný i občanům Pcher. Ukládání odpadu se bude řídit provozním řádem a za odpad bude odpovídat osoba určená obcí. Pro bližší informace prosím kontaktujte paní Janu Wenzlovou.

Dále na Theodoru probíhají přípravné práce související s opravou dětského hřiště – oprava laviček, natažení nového plotu apod.

Na základě dotazů občanů Theodoru k tzv. parku (kat. území 168/8 v ulici Lípová) uvádíme, že v současné době je vedeno řízení ÚZSVM ke zjištění majitele pozemku, a to zejména jeho potomků žijících v USA. Tento pozemek je tak do 31. 12. 2023 blokován. Po tomto datu bude možné ÚZSMV požádat o převod pozemku na obec.

Marek Beznoska – místostarosta Obce Pchery

Publikováno 23. 7. 2019 19:43

Údržba veřejných ploch v obci

V období letních prázdnin a na základě předpisů hygieny probíhají v mateřské školce stavební a úklidové práce, které nyní také zajišťují naši kvalifikovaní zaměstnanci na odborné stavební a zednické práce.

Tímto se snížil časový fond na údržbu veřejných ploch v obci našimi pracovníky. Podařilo se nám dohodnout výpomoc externích pracovníků pro tuto údržbu, a to pouze za úhradu pohonných hmot pro techniku, kterou pracovníci k údržbě využívají. Tato údržba probíhá od úterý 23. 7. průběžně dle potřeby. Jedná se o mimořádné řešení pro tento rok 2019. Na příští rok máme v plánu nabídnout vybrané části údržby k realizaci spoluobčanům, kteří budou mít zájem a nabídnout tak možnost uzavřít dohodu o provedení práce s obcí. Úseky, které budou nabídnuty pro placenou údržbu spoluobčanům a za jakých podmínek, zveřejníme. Moc rádi bychom za služby obci platili vlastním spoluobčanům než budeme poptávat u cizích subjektů. Děkujeme za spolupráci.

Publikováno 23. 7. 2019 19:31

Změna otevírací doby - Pošta Pchery - 08.08.2019

Pošta Pchery oznamuje, že dne 08.08.2019 bude otevřeno:

• dopoledne: 8:00 - 11:00 hodin
  • odpoledne: 13:00 - 15:00 hodin