Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tříděný odpad

Tříděný odpadtrash-bins-6162417_1280.pngMilí spoluobčané,

je to moc dobře, že jsme zodpovědní k životnímu prostředí a třídíme odpad. Tříděním zároveň snižujeme množství našeho vlastního komunálního odpadu. Také v naší obci třídíme stále více a vážím si toho, že jsme ohleduplní k přírodě.

Ráda bych však požádala některé domácnosti, aby byly také ohleduplné na naše domácí prostředí ve Pcherách, abychom tady měli čisto. Kontejnerů je po celé obci mnoho, ale jejich naplnění není rovnoměrné, proto prosím v případě plných kontejnerů, zejména na plast a papír, abyste vyhledali kontejnery, které jsou ještě nezaplněné (dostatečná kapacita je v ulici Elznicova u dělnického domu a Na Petříně).

Je možné si také objednat vlastní popelnice na tříděný odpad, více informací na OÚ.

Šedý kontejner na plechovky a drobný kovový odpad je určený k tomu, abyste do tohoto kontejneru naházeli plechovky sami. Často se zde povalují pytle s plechovkami, které pak musí za vás jednotlivě naházet naši zaměstnanci údržbáři. Jestliže nechcete sypat plechovky jednotlivě, můžete využít možnost, ve které má naše obec velkou výhodu, a to odvézt kovový odpad (plechovky) do sběrny surovin v Jemníkách naproti restaurace U Batelků. Tento odpad zde můžete odložit zdarma nebo si nechat vyplatit hotovost podle váhy kovového odpadu.

Velmi děkuji a věřím, že si budeme všichni udržovat v okolí kontejnerů pořádek, aby to zde nevypadalo jako na mnoha místech v Kladně. KM