Úvod > Aktuality > Pomoc Ukrajině ubytování

Pomoc Ukrajině ubytování

k aktuální situaci pomoci Ukrajině Vám sdělujeme následující informace:

money-g7c363d5d6_1920.jpgFinančně je možné přispívat bankovním převodem nebo platební kartou na účty organizací zde, které pomoc efektivně koordinují, zasláním hotovosti přes Českou poštu nebo do sbírky, která bude v sobotu 5.3. od 16 h v kostele sv. Štěpána součástí bohoslužby za Ukrajinu

mattress-g6e3e8a2ba_1920.jpgPoskytnutím dlouhodobého ubytování pro příchozí ukrajinské obyvatelé, především ženy, matky s dětmi a seniory.

V případě, že budete chtít nabídnout ubytování v soukromí, můžete se zaregistrovat na několika webech:

Ministerstvo vnitra spustilo web  www.nasiukrajinci.cz

další weby jsou  www.stojimezaukrajinou.cz nebo www.pomahejukrajine.cz

V případě, že Vám není online prostředí příliš vlastní, můžete kontaktovat náš obecní úřad, kde si doplníme informace a obec dále vaši nabídku poskytne koordinačním centrům.

Materiální pomoc můžete předat na obecním úřadě, žádány jsou trvanlivé potraviny, balená voda a hygienické potřeby (pleny pro děti, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky apod.). Prosím, nevozte k nám textil, ten je distribuován odděleně.

Jak mluvit s dětmi o válce? Jestliže si jako rodiče nejste jisti, jak přesně s dětmi o válce komunikovat, můžete využít materiály z webových stránek pro školy, kde jsou informace z různých pohledů na konflikt a pro všechny věkové kategorie dětí, web Ukrajina na školách.

Za Vaši pomoc děkujeme. KM