Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nežádoucí jevy v okolí větrných elektráren

Nežádoucí jevy v okolí větrných elektrárenVážení spoluobčané,
 
v období, kdy si užíváme slunného počasí a preventivní opatření v nouzovém stavu nám umožní pobyt hlavně v přírodě, tak se setkáváme stále s bezohledným chováním některých jedinců k našemu okolí, životnímu prostředí a ničí naši snahu a práci.
 
IMG_20200406_161019_resized_20200406_042744684.JPGJiž delší dobu řeším problémy okolo větrných elektráren, a to neúnosný nepořádek, nežádoucí provoz, se kterým je spojena bezpečnost chodců a cyklistů a v posledních týdnech také vraky aut.
Zabránění vjezdu vozidel je možné pouze pevnou překážkou, tedy umístěním závory jako jsme udělali na polních cestách v okolí naší obce.
 
Na této komunikaci závora umístěna bude, ale obec musí mít povolení odboru dopravy Magistrátu Kladna, kam jsme za obec žádost odeslali. Zároveň jsem požádala o umístění značky zákazu vjezdu s vyjímkou dopravní obsluhy u sjezdu na panelovou cestu z hlavní komunikace Pchery - Theodor, rovněž musí být schváleno.
 
 
 
 
40b5f5a1-ae51-4874-bbff-e864600e63f9.JPGVelmi mě mrzí, že omezení vjezdu formou pevné zábrany, jako je závora, nepodpořila z druhé strany obec Knovíz. Proto jsme se rozhodli umístit závory dvě, první hned za odbočkou "bejkárnou" tak, abychom neomezili naše občany v průjezdu do Pcher a druhou závoru za druhou vrtulí na hranici katastru Pchery.
Jakmile obdržíme od Magistrátu Kladna povolení, poskytneme klíče od závor provozovateli větrných elektráren, zemědělcům, kteří v dané lokalitě hospodaří a zaměstnancům obce, pro ostatní nezbytné účely budou klíče na obci.
 
Vraky aut mohou být odstraněny obcí na náklady majitele vozidla po uplynutí zákonné lhůty 60dní, kdy je zaslaná výzva, aby vozidlo odstranil, pokud je majitel znám. Majiteli mercedesu bylo takto učiněno.
Ke dvěma "čerstvým vrakům" jsem dnes kontaktovala Policii Kladno venkov, aby sepsali protokol a zjistili majitele. Pokud bude znám, budeme muset zaslat výzvu s lhůtou 60 dní, jinak budeme muset vozidlo odstranit na náklady obce.
 
Děkuji vám všem, kteří mě emailem, telefonicky, přes sms nebo WhatsApp s fotografií upozorníte na tyto nežádoucí jevy, abych mohla ihned jednat.
 
Přeji vám krásný víkend. KM