Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace z obce

Informace z obceVážení spoluobčané, rádi bychom vás informovali o novinkách, které se v naší obci v poslední době uskutečnily.

Budova bývalého Kiosku

Zbytky původní opěrné zdi byly zbourány, byl vybagrován základ pro novou opěrnou zeď a provedena betonáž nového základu. Obec uhradila náklady pouze za odvoz materiálu (nákladní auto) a za beton do základu (dodávka spol. ZAPA Beton na základě nejvýhodnější cenové nabídky). Chtěla bych touto cestou poděkovat pracovníkům spol. Meritum a p. Kroupovi, kteří tyto práce zajistili a provedli pro obec zdarma v době, kdy naši obecní zaměstnanci pracovali na výstavbě nových toalet v ordinaci dětského lékaře a demolovali bývalý psí útulek.

Psí útulek

Je dokončena demontáž psího útulku. Aktuálně probíhá opakovaná deratizace celého prostoru útulku a odvoz zbylého materiálu na skládku. Bude následovat zahrnutí prostoru bývalého útulku a celkové vyrovnání terénu.
U této akce bych ráda poděkovala zejména našemu zaměstnanci Petru Novému, bez kterého bychom to nedokázali tak rychle a bezproblémově zrealizovat, spol. Meritum a p. Křečkovi za zapůjčení techniky a pracovníků, spol. Aquarius za navezení zeminy pro finální úpravy terénu, p. Smrkovskému za přistavení kontejnerů a odvoz komunálního odpadu a konečně hasičům za dozor při pálení a čištění komunikací. Všechny tyto soukromé subjekty provedly práce pro naši obec zdarma.
Současně naši pracovníci prořezávají zadní části pozemku směrem ke škole včetně obnovy původní cesty (směr od školy k ČOV).

Park

Proběhl úklid parku – tzn. vyhrabání a odvoz listí a větví. Tady bych chtěla poděkovat p. Kroupovi za zajištění odvozu materiálu z parku bez nároku na odměnu. Bude následovat vybagrování pařezů, likvidace historických patek po sloupech el. vedení, likvidace torza bývalého dětského pískoviště a rádi bychom nahradili některé původní stromy.

Kateřina Mahovská

IMG_1915.JPGIMG_1913.JPG

fdd1657b-517c-43bc-b2c2-7a7738f48905.JPG730ef870-004a-413c-9a44-80b2d4031866.JPG3edce818-43db-4f0b-a2ab-7bf408d95534.JPG4deb42b1-e1fc-425e-bd58-9137ccf37476.JPG