Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace ke konkurzu na ředitele/ředitelku ZŠ Pchery

Informace ke konkurzu na ředitele/ředitelku ZŠ Pcheryschool-1665535_1920.jpgVážení občané,

zřizovatel základní školy obec Pchery vypisuje v roce 2024 konkurz na ředitele/ředitelku naší základní školy. Podrobnosti ke konkurzu byly zveřejněny na všech povinných informačních portálech a také zde na webu obce.

Do konkurzu se může přihlásit kdokoliv, kdo splňuje kritéria na pracovní pozici ředitel/ředitelka základní školy.

O výsledku konkurzního řízení rozhodne komise, která je jmenována zřizovatelem, pedagogickou radou školy, školskou radou, krajským úřadem a Českou školní inspekcí.

Účelem konkursního řízení je posílit odbornost a transparentnost výběru osob na vedoucí pracovní místo ředitele školy, a tím zvýšit pravděpodobnost kvalifikovaného rozhodnutí ze strany zřizovatele. Konkursní komise jednotlivé uchazeče v rámci konkursního řízení odborně posoudí a svůj závěr poskytne zřizovateli.

Zřizovatel bude rozhodovat o výběru ředitele/ředitelky školy. Doporučení zřizovatele pro příští vedení školy je, aby nové vedení bylo složeno z kompetentních osob, které mají praxi ve vzdělávacím systému, v řízení organizace a ve vedení lidí. Očekáváme od nového vedení aktivní přístup ke kvalitní výuce a inovacím ve školství v souladu se strategií vzdělávací soustavy České republiky 2030+, plánování modernizace zázemí pro žáky, praktické zkušenosti a aktivní přístup k dotačním titulům, budování kvalifikovaného pedagogického sboru a osobní motivaci k výkonu své funkce. Přínosem nového vedení školy by mohl být tým složený z osoby se zkušeností z naší školy a osoby z jiného prostředí, která tak může do naší školy přinést nové vize, znalosti a mít nezávislý nadhled.

Věřím, že společně s konkurzní komisí vybereme nejlepšího kandidáta pro naši školu, který pak zodpovědně sestaví tým ve vedení školy a tím zajistí našim žákům kvalitní vzdělávání. KS