Úvod > Aktuality > Informace k zóně 30 km/h na hlavní silnici

Informace k zóně 30 km/h na hlavní silnici

V tomto týdnu bylo dokončeno umístění dopravních značek s označením zóny omezující rychlost na 30 km/h a upozorněním na děti. Toto dopravní omezení rychlosti se vztahuje na hlavní silnici 5.května, a to z důvodu, že zde projíždí dle měření dopravy ŘSD z roku 2016 až 5600 vozidel ve všední den scitani2016.rsd.cz . Žádali jsme o snížení rychlosti přes celou obec, ale byl nám rozhodnutím Police ČR povolen pouze úsek ve středu obce, (viz. plánek umístění dopravních značek), tedy v místě, kde jsou přechody pro chodce a kudy chodí děti ze školy na autobusovou zastávku. Dostali jsme povolení pouze pro označení zóny 30 km/h a upozornění na děti v této části. Protože se jedná o zónu na hlavní silnici 5.května v úseku od pošty k zatáčce u hasičárny, do které se dá vjet různými ulicemi, musí být přijíždějícím řidičům do této zóny z místních komunikací dána informace o vjezdu a výjezdu ze zóny dopravními značkami. Jiné řešení pro hlavní silnici nebylo Policii ČR povoleno. Na snížení rychlosti průjezdu Pcherami stále pracujeme, a to nyní na získání stavebního povolení na vybudování přechodového ostrůvku v centru obce před parkem, před dělnickým domem, kde již povolení bylo vydáno.

Na místních komunikacích zónu takto vymezit nemáme povoleno. Protože zde jezdí především místní občané, věřím, že se budou chovat k našim občanům a především dětem zodpovědně a bezpečně. Děkuji.

Nyní se snažíme zajistit, aby Policie ČR dodržování snížení rychlosti také kontrolovala.

Kateřina Mahovská

Snímek obrazovky 2021-07-12 125835.png