Kontejnery na tříděný odpad

03148712.jpegje záslužné, že stále častěji třídíme odpad z našich domácností a není nám lhostejné naše životní prostředí. Kontejnery na plast a papír jsou rozmístěny na mnoha místech po obci, u některých je také kontejner na sklo, u obecního úřadu, u hasičárny a na Theodoru je kontejner na textil, kontejnery na elektroodpad jsou u obecního úřadu a na zastávce na Theodoru a nově jsme nechali přistavit kontejner na plechovky u hasičárny. Navíc každý z vás si může pořídit vlastní kontejner na bioodpad, který je pravidelně 1 x za 14dní v pátek vyvážen. Sběrný dvůr na elektro spotřebiče je za Dělnickým domem.

Snažíme se i s vaším přispěním a pravidelným vývozem v pondělí a ve čtvrtek udržet pořádek u kontejnerů, přesto někdy dochází ke hromadění tříděného odpadu okolo nich. Požádám vás, abyste se nejdříve pokusili najít prázdný kontejner na jiném místě v obci, než odložíte odpad vedle kontejneru, abychom udrželi pořádek. V tomto období karantény však dochází k výpadkům odvozu již naplněných kontejnerů.

Přestože se snažíme monitorovat okolí tříděných kontejnerů, stále dochází k tomu, že se ve tříděných kontejnerech nachází odpad, který tam nepatří … pytle s komunálním odpadem, pneumatiky, koberce, mikrovlnka a jiné kusy použitého vybavení domácností nebo aut. Věřím, že to nejsou naši občané, kteří naši společnou snahu o pořádek takto znehodnocují. Jestliže si nebudete jisti, kam konkrétní věc vyhodit, informujte se na obecním úřadě, kde vám poradí, kam s ní. :)

Děkuji vám. KM

Publikováno 4. 5. 2020 9:35

Praktický lékař Pchery - aktuální informace

opatření-Rucklová (1).jpg

Publikováno 30. 4. 2020 9:12

Nalezený mobilní telefon - ulice Sportovní

V ulici Sportovní byl dnes nalezen mobilní telefon. Více informací na OÚ.

Publikováno 27. 4. 2020 15:06

Nežádoucí jevy v okolí větrných elektráren

v období, kdy si užíváme slunného počasí a preventivní opatření v nouzovém stavu nám umožní pobyt hlavně v přírodě, tak se setkáváme stále s bezohledným chováním některých jedinců k našemu okolí, životnímu prostředí a ničí naši snahu a práci.

IMG_20200406_161019_resized_20200406_042744684.JPGJiž delší dobu řeším problémy okolo větrných elektráren, a to neúnosný nepořádek, nežádoucí provoz, se kterým je spojena bezpečnost chodců a cyklistů a v posledních týdnech také vraky aut.
Zabránění vjezdu vozidel je možné pouze pevnou překážkou, tedy umístěním závory jako jsme udělali na polních cestách v okolí naší obce.

Na této komunikaci závora umístěna bude, ale obec musí mít povolení odboru dopravy Magistrátu Kladna, kam jsme za obec žádost odeslali. Zároveň jsem požádala o umístění značky zákazu vjezdu s vyjímkou dopravní obsluhy u sjezdu na panelovou cestu z hlavní komunikace Pchery - Theodor, rovněž musí být schváleno.

40b5f5a1-ae51-4874-bbff-e864600e63f9.JPGVelmi mě mrzí, že omezení vjezdu formou pevné zábrany, jako je závora, nepodpořila z druhé strany obec Knovíz. Proto jsme se rozhodli umístit závory dvě, první hned za odbočkou "bejkárnou" tak, abychom neomezili naše občany v průjezdu do Pcher a druhou závoru za druhou vrtulí na hranici katastru Pchery.
Jakmile obdržíme od Magistrátu Kladna povolení, poskytneme klíče od závor provozovateli větrných elektráren, zemědělcům, kteří v dané lokalitě hospodaří a zaměstnancům obce, pro ostatní nezbytné účely budou klíče na obci.

Vraky aut mohou být odstraněny obcí na náklady majitele vozidla po uplynutí zákonné lhůty 60dní, kdy je zaslaná výzva, aby vozidlo odstranil, pokud je majitel znám. Majiteli mercedesu bylo takto učiněno.
Ke dvěma "čerstvým vrakům" jsem dnes kontaktovala Policii Kladno venkov, aby sepsali protokol a zjistili majitele. Pokud bude znám, budeme muset zaslat výzvu s lhůtou 60 dní, jinak budeme muset vozidlo odstranit na náklady obce.

Děkuji vám všem, kteří mě emailem, telefonicky, přes sms nebo WhatsApp s fotografií upozorníte na tyto nežádoucí jevy, abych mohla ihned jednat.

Přeji vám krásný víkend. KM

Publikováno 25. 4. 2020 10:45

Informační zpravodaj PID 8/2020

Zpravodaj 8 2020.pdf

Publikováno 24. 4. 2020 13:18

Gynekologie ve Pcherách opět v provozu

Gynekologie-info.jpg

Gynekologie-tel..jpg

Publikováno 24. 4. 2020 12:55

Nalezené klíče-Theodor

Na Theodoru byly nalezeny klíče od osobního automobilu. Bližší informace na OÚ.

Publikováno 23. 4. 2020 7:33

Opatření praktického lékaře Pchery

Opatření praktického lékaře.jpg

Publikováno 20. 4. 2020 8:34

Velkoobjemové kontejnery

velkoobjemové kontejnery-page-001.jpg

Publikováno 16. 4. 2020 12:41

Průběh veřejného zasedání zastupitelstva během krizových opatření

ve čtvrtek 16. 4. 2020 od 18h proběhne veřejné zasedání obecního Zastupitelstva, a to na základě usnesení vlády č. 388 ze dne 6.4.2020
(151/2020 Sb.) o přijetí krizového opatření týkajícího se jednání zastupitelstev obcí a krajů, formou videokonference, která bude online viditelná na YouTube.

• na obecním úřadě přítomna starostka, místostarostové a zapisovatelka
  • v prostorách chodby OÚ bude umístěn notebook, ke kterému bude mít přístup veřejnost, která může prostřednictvím videokonference nebo přímo starostce položit dotaz k projednávaným bodům veřejného zasedání
  • do chodby OÚ bude umožněn vstup vždy jedné osobě, s rouškou a tato osoba bude povinna ošetřit své ruce dezinfekcí při vstupu do budovy.

Veřejné zasedání v tomto mimořádném režimu nebude obsahovat diskuzi.

Pro online sledování zasedání:

• přes webový prohlížeč vyhledejte internetové stránky YouTube
  • nebo spusťte YouTube přes aplikaci ve svých chytrých telefonech nebo tabletech
  • do vyhledávání na YouTube zadat Zastupitele Pchery
  • nyní můžete průběh zasedání sledovat online.

Publikováno 15. 4. 2020 18:52