Pozvánka SK Pchery

Publikováno 28. 7. 2020 7:59

Připojení ke kanalizaci

UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY

Vážení občané, chtěli bychom vás informovat o povinnosti připojení vašich nemovitostí k vybudované síti splaškové kanalizace v obci Pchery, a to nejpozději do 31.10.2020.

V případě, že budete provádět přípojku prostřednictvím odborné firmy nebo svépomocí, je nutné se před samotným zasypáním výkopu realizované přípojky dostavit na OÚ Pchery:

• Obdržíte dokument „Předávací protokol – přípojka kanalizace – protokol těsnosti přípojky“, který je nutno vyplnit. Na protokolu najdete kontakt na zodpovědnou osobu p. Černého, kterého informujete o realizované přípojce.
  • p. Černý na místě realizované přípojky provede zkoušku její těsnosti a následně protokol potvrdí.
  • S vyplněným protokolem se dostavte na OÚ Pchery, kde sdělíte i aktuální stav vašeho vodoměru a kde s vámi budou sepsány dokumenty, na základě kterých se vám bude účtovat cena stočného.

Doporučujeme v průběhu realizace připojení ke splaškové kanalizaci provádět i fotodokumentaci.

Děkujeme.

Publikováno 21. 7. 2020 11:11

Dovolená a opatření praktického lékaře ve Pcherách

img20200710_10395662.jpg

Publikováno 10. 7. 2020 10:42

Oznámení o termínech provádění pravidelných odečtů

AKTUALIZACE !!!!!

ODEČTY ELEKTROMĚRŮ BUDOU PROBÍHAT VE DNECH 24.-31.7.2020

Oznámení - odečty.jpg

Oznámení - odečty 1.jpg

Oznámení - odečty 2.jpg

Publikováno 10. 7. 2020 8:49

Informace o konání 4. zasedání Zastupitelstva obce Pchery

Informace o konání OZ.jpg

Publikováno 3. 7. 2020 8:53

Nalezené klíče - cesta k "vrtulím"

V oblasti u větrných elektráren byly nalezeny klíče. Více informací na tel. čísle 720 430 006.

Publikováno 2. 7. 2020 9:15

Vysvědčení pro celou rodinu

Vysvědčení pro celou rodinu.jpg

Publikováno 30. 6. 2020 12:25

Zpravodaj PID č. 12/2020

Zpravodaj 12 2020.pdf

Publikováno 30. 6. 2020 9:15

Informace z MŠ

Vážení rodiče dětí MŠ,

ráda bych vás informovala o události, která se stala na zahradě mateřské školy ve středu 24. 6. 2020. Několik dětí utrhlo od sousedů ze zahrady lusky Štědřence odvislého, jedovatého keře a v domnění, že jsou to lusky hrášku, je ochutnaly. Ihned jsme kontaktovali Toxikologické informační středisko a dle jejich pokynů jsme informovali rodiče, aby si děti, u kterých jsme zjistili, že došlo k ochutnání, ihned vyzvedli a odjeli s nimi do nemocnice. Sanitu jsme přivolali chlapečkovi, kterého si maminka nemohla vyzvednout. V nemocnici bylo nakonec preventivně ošetřeno pět dětí, všechny zůstaly hospitalizované na pozorování do druhého dne. Nyní jsou všechny v pořádku doma. K intoxikaci jejich organizmu nedošlo. Jedovatý keř sousedé ještě tentýž den odstranili.
Byla bych moc ráda, aby si každý uvědomil, že za děti neseme plnou odpovědnost. A děláme vše pro to, aby se jim ve školce nic nestalo, líbilo se jim tady a chodili k nám rády. Některé nešťastné náhody se však mohou stát kdykoliv a komukoliv. Bezpečnost dětí se snažíme zajistit v maximální míře a troufám si říci, že díky včasné reakci MŠ k újmě na zdraví při této nešťastné události u nikoho z dětí nedošlo.

Zahrada MŠ má 2x ročně revizní kontrolu odborníka, který žádná omezení v jejím užívání nestanovil, a to včetně vegetace. Všechny nedostatky byly vždy ihned napraveny po kontrole. Keř prorostl ze sousední zahrady do zahrady MŠ a po oznámení události byl ihned majiteli nemovitosti odstraněn.

Děkuji za pochopení.
Ing. Lucie Turanová, ředitelka MŠ Pchery