Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

 

Kalendář připravovaných akcí

snowdrop-4875870_640[3].jpg

Kalendář akcí ve Pcherách a na Theodoru

Informace o konání nebo omezení vám budeme aktualizovat s ohledem na vývoj situace v souvislosti s koronavirem v ČR a přijatých bezpečnostních opatření.

 

 

   

14. 3. od 15,00h     Vynášení Morany (sraz v parku) MAX. POČET ÚČASTNÍKŮ v době vyhlášeného stavu nouze je 30 OSOB.

21. 3. od 20,00h     Hasičský ples v sále Dělnického domu ZRUŠEN z důvodu vyhlášení stavu nouze.

22. 3. od 14,00h     Dětský karneval v sále Dělnického domu ZRUŠEN z důvodu vyhlášení stavu nouze.

  4. 4. od 9,00h       Ukliďme Pchery v rámci akce Ukliďme Česko Bude upřesněno s ohledem na aktuální situaci v souvislosti s koronavirem v ČR.

  17. - 18. 4.            Bazárek Pcherských maminek Bude upřesněno s ohledem na aktuální situaci v souvislosti s koronavirem v ČR.

  16. 5.                    Májové slavnosti

  23. 5.                    Pcherská šlápota

  červen                  Den dětí

  5. 6.                      Noc kostelů, kostel sv. Štěpána a zvonice

   

TVOŘENÍ PCHERSKÝCH MAMINEK V KIOSKU

BŘEZEN      28. 3. Tvůrčí dílnička Max do 30 osob, možné změny v souvislosti s koronavirem v ČR.

DUBEN         4. 4.  Čarodějnice Max do 30 osob, možné změny v souvislosti s koronavirem v ČR. 

                    25. 4.  Tvůrčí dílnička pro dospělelé - patinování

KVĚTEN       2. 5.  Dárek pro maminku - šperk, rámeček

ČERVEN      6. 6.  Levandulové tvoření


Publikováno 13. 3. 2020 8:09

Nouzový stav pro ČR

koronavirus.jpg

 

Usnesení vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

 

Vláda vyhlásila na 30 dnů kvůli výskytu koronaviru nouzový stav na celém území Česka. Platí od 12. 3. 2020 od 14:00h. Důvodem je ohrožení zdraví obyvatel. Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných situací, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví či majetek anebo vnitřní pořádek a bezpečnost. Kabinet také rozhodl o zpřísnění opatření:

  • Vláda zakazuje s účinností od 13. března od 6:00 divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.
  • Od pátku se rovněž v čase mezi 20:00 a 6:00 zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb. Už od pátečních 06:00 pak musí zastavit provoz stravovací služby v nákupních centrech s prodejní plochou přes pět tisíc metrů čtverečních. „Pokud tam probíhá prodej čehokoliv, ať je to jídlo, nebo pití, a konzumace, tak to spadá do definice stravovací služby,“ upřesnil ministr vnitra Jan Hamáček.

  • Od 6:00 se také zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb jako sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie.
  • Bez žáků už budou i základní umělecké školy.
  • Zákaz cestování a omezení na přechodech. Kabinet vyhlásil zákaz vstupu do Česka cizincům z rizikových zemí kvůli nákaze koronavirem, s výjimkou těch pobývajících s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území Česka. Za rizikové byly označeny státy zahrnující Čínu, Jižní Koreu, Írán, Velkou Británii, Itálii, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Nizozemsko, Belgii, Dánsko a Francii. Českým občanům se pak zakazuje cestovat do těchto zemí. Čeští občané v zahraničí se budou moct vrátit do Česka.

Více informací ke koronaviru naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.


Publikováno 12. 3. 2020 16:59

Testování koronaviru ve Pcherách

Vážení občané,

falešné nebo poplašné zprávy se v současné době šíří velmi rychle, což se dá v této vyjímečné situaci předpokládat. Přesto bych vás požádala, abyste si informace ověřili, než je budete šířit dál. Prosím kontaktujte mě na obecní mobil 606 623 066 přes SMS nebo Whatsapp, závažné dotazy prověřím, případně odpověď zveřejním.

Vysvětlení pro dotaz na FB obce "Spekulace o testování protilátek na koronavir v domě pana Hodka .....". 

V domě "pana Hodka" sídlí soukromá laboratoř Tilia Laboratories, která testovala v minulém týdnu dva pozitivní testy na COVID-19 a tato informace proběhla 6.3. tiskem, s nepřesnou informací, že laboratoř byla z Prahy. Poté pan ministr zdravotnictví šířil nepravdivou informaci, že paní doktorka z laboratoře byla hospitalizovaná na infekčním oddělení FN na Bulovce a následně zprávu dementoval a veřejně se paní doktorce omluvil. Vše se zakládalo na nepravdivé informaci, která se šířila i mezi politické špičky. Všechna testování v soukromých laboratořích bez povolení MZ ČR byla zakázána.

S paní doktorkou z laboratoře jsem v pátek 6.3. celé testování vzorků diskutovala, všechny vzorky byly odebrány pacientům v jejich domovech a do laboratoře byly dovezeny profesionálním kurýrem ve speciálním transportním balení, po testování byl všechen infekční odpad odborně zlikvidován. Žádný klient se na testování do laboratoře nedostavil osobně a laboratoř vzorky k testování na místě neodebírá. Laboratoř dodržuje zákaz testování na COVID-19 a testování si nelze u laboratoře objednat. Všechny informace naleznete také na webu Tilia Laboratories nebo si můžete poslechnout rozhovor s lékařkou zde.

Prosím všechny, kterých se to týká, o dodržení nařízené karantény, zvýšené hygieny, kontrolu počtu max. 100 osob na jednom místě v případě akcí, slavností apod., ohleduplnost a zodpovědnost, abychom současnou situaci zvládali bez zbytečného dalšího stresu.

Děkuji KM


Publikováno 12. 3. 2020 12:17

ZŠ informace pro rodiče ošetřovné

Vážení rodiče, 

aktualizované informace ze ZŠ ve Pcherách vám budou k dispozici na webu ZŠ a také na webu obce v záložce Obec a okolí/ ZŠ Pchery, kde vám budeme také zprostředkovávat informace od paní ředitelky školy. V případě dotazů se rovnou obracejte na základní školu.


Publikováno 12. 3. 2020 7:00

Uzavření MŠ Pchery

Vážení rodiče,

v souvislosti s rozhodnutím Bezpečnostní rady státu o uzavření základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol ze dne 10. 3. 2020, s ohledem na rychlý nárůst počtu nakažených osob nemocí COVID-19 ve Středočeském kraji a s předpokládaným návratem občanů z jarních prázdnin z oblastí s vysokým výskytem COVID-19, přistupuje obec Pchery po dohodě s ředitelkou mateřské školy k uzavření Mateřské školy Pchery. A to od pondělí  16. března 2020 do odvolání. Pro aktuální informace sledujte webové stránky obce a mateřské školy.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Kateřina Mahovská

starostka obce

Ing. Lucie Turanová

ředitelka MŠ


Publikováno 11. 3. 2020 20:55

Revitalizace parku

Vážení spoluobčané,

rádi bychom vás požádali o spolupráci při plánování revitalizace parku. Chtěli bychom postupně z parku vytvořit místo, které bude sloužit všem občanům. Podělte se proto s námi o svůj názor na to, co byste v parku uvítali, jaké aktivity by se vám zde líbily nebo jak by měl park být uspořádán a co by se v něm mělo změnit oproti stávajícímu stavu. Projděte se po parku, podívejte na obrázek stávajícího plánku a napište nám na e-mail rozvojovakomise@obecpchery.cz či přímo na Obecní úřad, obálku označte „Revitalizace parku“. 

Děkujeme všem, kdo se s námi nad možnými změnami parku zamyslí.

Rozvojová komise obce Pchery

Park_planek.jpg


Publikováno 11. 3. 2020 14:20

Sdělení občanům

Vážení občané,
 
dnes ráno jsme zaznamenali, že se po Pcherách šíří poplašná zpráva, že pozitivní pacientka na koronavirus z Kladenska je ze Pcher.
 
Tuto zprávu jsem prověřila na Krajské hygienické stanici v Kladně a pacientka ze Pcher NENÍ.
 
Hygiena bude kontaktovat obecní úřad v případě, že by se pozitivní pacient ve Pcherách vyskytl a bylo by potřeba zjistit jeho kontakt s dalšími občany.
 
Prosím kontaktujte OÚ k ověření informací, abychom zabránili šíření neprověřených informací a hoaxů.
 
Děkuji za vaši zodpovědnost a ohleduplnost, abychom situaci zvládli ve zdraví. KM

Publikováno 11. 3. 2020 11:23

Vynášení Morany

img20200311_11090109.jpg


Publikováno 11. 3. 2020 11:11

Doplňující informace k mimořádným bezpečnostním opatřením

MŠ Pchery

Vážení rodiče, v souvislosti s opatřeními vlády k prevenci šíření koronaviru ze dne 10. 3. 2020 vám sděluji následující:

  • Mateřská škola Pchery bude mít běžný provoz.
  • Striktně nebudeme přijímat děti, které jeví známky respiračního (kašel, rýma), ani jiného onemocnění, mají zvýšenou teplotu apod.
  • Kurzy předplavecké výuky jsou dočasně zrušeny.
  • Dočasně rušíme i veškeré hromadné akce školy, jako jsou návštěvy divadel a výlety.
  • V mateřské škole probíhá nadstandardní desinfikování povrchů, děti jsou vedeny ke správné hygieně rukou a kýchání.

V případě, že jste se vrátili ze zasažených oblastí koronavirem, dodržujte prosím 14 denní karanténu a nevoďte děti do školky.

Předem vám děkujeme za zodpovědné chování. Ing. Lucie Turanová, ředitelka

 

ZŠ Pchery - uzavření škol

V současné době na naší ZŠ probíhají jarní prázdniny. Vláda ČR po jednání Bezpečnostní rady státu zrušila od středy 11.3.2020 do odvolání výuku na všech školách s výjimkou MŠ. Sledujte proto webové stránky školy, Bakaláře a vývěsku ve škole, kde vás budeme informovat o dalším postupu. Mgr. J. Landová, ředitelka

 

Hasičský ples a dětský karneval

V souvislosti s mimořádnými opatřeními MZ ČR je od 10.3.2020 zákaz konání akcí nad 100 osob v jednom čase na jednom místě. Zákaz platí do odvolání, proto vás budeme informovat, jestli se hasičský ples 21.3. a dětský karneval 22.3. uskuteční. Podle aktuální situace je tato akce zakázána. Pořadatelé již nyní hledají náhradní termín. 

 Děkujeme za pochopení. KM

                                                                 


Publikováno 11. 3. 2020 7:00

Mimořádná opatření proti šíření koronaviru

Upozornění pro spoluobčany,
 
o přijatých mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s ochranou obyvatelstva a prevence nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID - 19 (koronavirus) o UZAVŘENÍ základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol s platností od 11.3.2020 do odvolání a ZÁKAZU KONÁNÍ AKCÍ nad 100 osob ve stejném čase na jednom místě, a to veřejných i soukromých s platností od 10.3.2020 od 18,00h do odvolání.
 
Žádáme vás o dodržení mimořádných opatření, dodržení 14 denní karantény po návratu z Itálie a maximální zodpovědnost k sobě a svému okolí. Děkuji. KM
 
INFOLINKY ke koronaviru pro Středočeský kraj
 
771 137 070 je v provozu 7 dní v týdnu od 7 do 19h
 
736 521 357, a to v PRACOVNÍ DNY od 7 do 9h
 
Na tyto linky, prosíme, neposílejte SMS.
 
V pracovní době se dle místa Vašeho bydliště obracejte na pracovnice protiepidemických oddělení jednotlivých územních pracovišť, kontakty viz http://khsstc.cz/obsah/kontakty_147_1.html
 
Prosíme Vás, abyste této možnosti využili, jen tak nebude informační linka v pracovní době přetížená a dříve se dovoláte. Děkujeme.
 
NA HYGIENICKOU STANICI PROSÍME NECHOĎTE OSOBNĚ.
 
7_Mimoradne_opatreni_-_uzavreni_zakladnich,_strednich_a_vysokych_skol_od_11._3._2020-page-001.jpg
8_Mimoradne_opatreni_-_zakaz_konani_akci_nad_100_osob_od_18_hodin_dne_10._3._2020_--page-001.jpg
Document-page-001 (2).jpg
Document-page-002.jpg
Document-page-003.jpg
 

Publikováno 10. 3. 2020 14:30