Úvod > Aktuality > Změna dopravního značení v ulici U Kostela

Změna dopravního značení v ulici U Kostela

IMG_3073.jpgVážení občané,

od dnešního dne dochází ke změně dopravního značení v ulici U Kostela, a to umístěním dopravní značky zákazu vjezdu motorových vozidel s výjimkou vozidel s povolením obecního úřadu. Toto povolení bude uděleno majitelům a obyvatelům nemovitostí v této ulici včetně návštěv, zaměstnancům mateřské školy a zásobování.

Důvodem je předcházení vzniku nepřehledných dopravních situací, ke kterým opakovaně dochází z důvodu velkého počtu aut stojících a zajíždějících do prostoru před mateřskou školou, v ulici U Kostela a manévrováním automobilů v místě výjezdu na hlavní komunikaci 5. května. Tato situace brání příjezdu IZS k budově MŠ a k bytovému domu, kdy byl opakovaně zablokován příjezd záchranné služby 155. V zimním období při sněhu a náledí je dopravní situace v této ulici navíc riziková vzhledem k prudkému sklonu vozovky. Dopravní problémy v této ulici byly řešeny s Policií ČR, ale také s Českou školní inspekcí v MŠ a řešením je omezení vjezdu do ulice U Kostela pro vybraný okruh uživatelů.

Rodiče žádáme, aby svá auta zaparkovali v blízkém okolí a děti odvedli do školky pěšky. Parkování je možné před poštou u fary, u knihovny a podél parku.

Povolení k vjezdu pro oprávněné osoby bude vydáváno na obecním úřadě. Vjezd bude rovněž povolen pro doprovod dětí do MŠ, kteří vlastní průkaz ZTP/TP/P apod.

Tímto opatřením omezujeme komfort některým rodičům, ale zároveň jsme povinni zabezpečit přístup IZS, bezpečnost před MŠ a v celé ulici U Kostela.

Děkujeme za pochopení a respektování tohoto omezení.