Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výluka autobusů 612 a 342 na Theodoru

Výluka autobusů 612 a 342 na TheodoruMilí spoluobčané,

dne 30.3. jsme vás informovali o dočasné úpravě silničního provozu v ulici V Ořechovce, a to z důvodu opravy propadající se komunikace a zdi ve zúžení naproti obecnímu úřadu, kterou zahájí Krajská údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) od 18.4. s termínem ukončení do 30.6.2022.

Z důvodu technologické náročnosti opravy KSÚS uzavírá celou šíři vozovky a nebude možné, aby autobusy a jiná větší nákladní vozidla zajížděla z Theodoru do Pcher. Pro osobní vozy místních občanů a majitelů nemovitostí bude možné zajíždět do obce přes Petřín nebo ulicí Fr. Tlustého. Žádáme všechny řidiče, kteří budou tudy projíždět, aby byli ohleduplní k ostatním, projížděli se zvýšenou opatrností a přizpůsobili rychlost místní komunikaci a zde žijícím občanům. Za to velmi děkuji.

Vzhledem k tomu, že se výluka linky 612 z Theodoru do Pcher a zpět nejvíce dotkne našich dětí dojíždějících do základní školy, chtěla bych požádat rodiče žáků ZŠ, kteří mají možnost své děti z Theodoru do Pcher nebo ze Pcher na Theodor vozit osobním autem, aby se mezi sebou domluvili a navzájem si vypomohli po dobu, kdy bude oprava probíhat a především menší děti si navzájem převáželi auty. Starší děti mohou chodit pěšky po vyšlapané pěšině, která bude sekáním pravidelně udržována. Obec bude také dohlížet na opravy KSÚS, aby probíhaly plynule a stavba se bezdůvodně nezpožďovala. Dopravu dětí obec zajistit  nemůže, nemá k dispozici ani vhodný dopravní prostředek, ani řidiče s oprávněním poskytovat veřejnou přepravu.

Požádala jsem členy osadního výboru pana J. Jermana a p. J. Hlaváčkovou, aby vám byli nápomocni při koordinaci převozu dětí. 

Rodiče, kteří nabízíte místo pro další děti ve svém voze a rodiče dětí, kteří hledají místo pro své dítě, můžete předat své jméno a telefonní kontakt na obecní úřad nebo na osadní výbor a navzájem vám kontakty zprostředkujeme.

Obecní úřad - 312 587 773

Osadní výbor

J. Jerman - 603 115 611

J. Hlaváčková - 602 528 180

Výluku ostatních spojů linky 612 a 342 musíme strpět, a to po dobu opravy komunikace. KSÚS a dopravci linek 612 a 342 se omlouvají všem občanům, kterých se tato výluka dotkne a KSÚS přislíbila, že se opravy nebudou bezdůvodně protahovat.

Také jménem obce děkuji všem dotčeným občanům za schovívavost a trpělivost, protože některé rozsáhlé rekonstrukce nelze bez omezení a dočasného snížení komfortu provést. 

KM