Úvod > Aktuality > Testování koronaviru ve Pcherách

Testování koronaviru ve Pcherách

falešné nebo poplašné zprávy se v současné době šíří velmi rychle, což se dá v této vyjímečné situaci předpokládat. Přesto bych vás požádala, abyste si informace ověřili, než je budete šířit dál. Prosím kontaktujte mě na obecní mobil 606 623 066 přes SMS nebo Whatsapp, závažné dotazy prověřím, případně odpověď zveřejním.

Vysvětlení pro dotaz na FB obce "Spekulace o testování protilátek na koronavir v domě pana Hodka .....".

V domě "pana Hodka" sídlí soukromá laboratoř Tilia Laboratories, která testovala v minulém týdnu dva pozitivní testy na COVID-19 a tato informace proběhla 6.3. tiskem, s nepřesnou informací, že laboratoř byla z Prahy. Poté pan ministr zdravotnictví šířil nepravdivou informaci, že paní doktorka z laboratoře byla hospitalizovaná na infekčním oddělení FN na Bulovce a následně zprávu dementoval a veřejně se paní doktorce omluvil. Vše se zakládalo na nepravdivé informaci, která se šířila i mezi politické špičky. Všechna testování v soukromých laboratořích bez povolení MZ ČR byla zakázána.

S paní doktorkou z laboratoře jsem v pátek 6.3. celé testování vzorků diskutovala, všechny vzorky byly odebrány pacientům v jejich domovech a do laboratoře byly dovezeny profesionálním kurýrem ve speciálním transportním balení, po testování byl všechen infekční odpad odborně zlikvidován. Žádný klient se na testování do laboratoře nedostavil osobně a laboratoř vzorky k testování na místě neodebírá. Laboratoř dodržuje zákaz testování na COVID-19 a testování si nelze u laboratoře objednat. Všechny informace naleznete také na webu Tilia Laboratories nebo si můžete poslechnout rozhovor s lékařkou zde.

Prosím všechny, kterých se to týká, o dodržení nařízené karantény, zvýšené hygieny, kontrolu počtu max. 100 osob na jednom místě v případě akcí, slavností apod., ohleduplnost a zodpovědnost, abychom současnou situaci zvládali bez zbytečného dalšího stresu.

Děkuji KM