Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Předčasné volby?

Předčasné volby?Předčasné volby v naší obci?

Ani tato věc není u nás ve Pcherách nemožná. Proč? Odpověď je velmi jednoduchá, všechno má své hranice. Existuje pojem „marginální hranice“, tedy i pro svobodu každého občana …, svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého, bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání a práci, kterou vykonává. Týká se nepochybně také veřejných funkcí, kterou je v naší obci starosta, místostarosta a zastupitelé. Veřejná funkce je funkce, řekla bych spíše služba, nikoliv zaměstnání, nevztahuje se na ni zákoník práce a nemá začátek a konec, trvá 24/7, 365 dní v roce po celé volební období.

Mnozí si zaměňují pojmy služba a služka, zní to podobně, ale není to totéž. Také zodpovědnost a náplň činností je diametrálně odlišná mezi starostou, místostarostou a služkou. Možná je to dobou, možná je to českou společností a možná je to celou lidskou populací v 21. století. Požadavky jednotlivce neznají mezí, s množstvím jídla roste chuť, všechno musí být teď a hned, a chci jen to nejlepší a nemusím pro to udělat nic, protože mám jako občan právo to veřejně vyžadovat a mám k tomu desítky institucí, kde si mohu stěžovat a hlavně mám tisíce sledujících na Facebooku či Instagramu, kteří mi dají za pravdu, nezajímá mě kolik to stojí, že jsou jiné preferované oblasti, prostě to chci a proč to není je tím, že za to můžou oni, kteří to mají na starosti a zodpovědnosti, mají si to zařídit jak chtějí, ať si seženou peníze kde chtějí, jinak jsou neschopni, zloději a flákači. Nezajímá mě, že mají svůj osobní život, že mají svou rodinu, své radosti a starosti, že chtějí odpočívat a utéct pryč od lidí, jednou jsem je volil nebo nevolil, jsou tady, tak všechno to je jejich povinnost.

Anonym zloděj.jpgNENÍ! Jsme svobodní lidé, stále ve svobodné zemi a máme právo říct jako starosta nebo místostarosta DOST a říct, že si nenecháme všechno líbit jenom proto, že z funkce nemůžeme vystoupit ani na jediný den, protože to máme na 24/7 po 4 roky.

A JE TOHO DOST!

Je to asi týden, co vyšel první Pcherák v letošním roce. Hned na úvod píšu, jak moc se nás dotýká, že se po sociálních sítí šíří zkreslené, upravené nebo nepravdivé informace a že si všechny můžete na obecním úřadě ověřit. Psala jsem v duchu dnešní online komunikace a zapomněla jsem na starý dobrý papír, no a hned je na světě hnusný, lživý anonym na místostarostu.

V týmu, který okolo sebe mám, jedeme naplno pátým rokem. Každý je něčím specifická a charakteristická osobnost, často si jen tak nepřikyvujeme, ale vedeme o mnohých věcech brainstorming. Každý sám o sobě něco znamená, má velmi kvalifikovanou pracovní pozici, úspěšnou společnost nebo podnikání. Do obce vstupoval s vlastním majetkovým zázemím a je finančně nezávislý na odměnách z výkonu své funkce. Prostředky obce určené k investicím v každém roce jsou rozděleny na mnoho menších projektů, které jsou tak různorodé, že je ani nemůže zajistit jeden subjekt.

Anonymní sdělení je z pohledu podnikatelských aktivit mého místostarosty velmi ubohé, ale lidsky se dotýká nejen jeho osoby, ale celého vedení obce. Nikdo z nás není žádný ubožák, aby se musel obohacovat na úkor údržby obce, jak píše anonym. A jak se tomu, co se po obci posledních několik měsíců šíří, bránit? Můžeme volit cestu stížností a opakovaně podávat trestní oznámení na neznámého pachatele za šíření pomluvy a lží.

Anebo? Poslechnou svou rodinu a vybrat si svobodu. A k ní vedou dvě cesty …

I. Vystřídat se, tak jako v hokeji, jedna lajna zápas nevyhraje, potřebuje na střídačce nabrat dech a síly, a pak je připravena naskočit znovu na led.

II. Odejít, úplně pryč a o místo ať svedou boj ti „lepší“.

Vy, co něco anonymně či veřejně šíříte nebo píšete a vůbec o tom nic nevíte ani nemůžete vědět, protože zde na obci se na podnikání pana místostarosty nikdo nedotazoval, myslete taky na to, co vaším jednáním a konáním způsobíte....

Lidé, kteří práci pro obec dělají z vlastního přesvědčení a za necelých pět let toho dokázali neskutečně hodně, mají také své osobní hranice, za které již nepůjdou.

Bude potom na vás, abyste sestavili svůj výkonný tým a práci po nás převzali a věřte, víme, co lze a nelze udělat a kolik toho máme tady připraveno a budeme trvat na tom, aby se námi započaté činnosti a projekty dovedly do zdárného konce. Vy budete pracovat a my budeme přihlížet, role si vyměníme a nemusí to být až v termínu řádných voleb za dva a půl roku, ale jsme svobodní, a můžeme se stáhnout už mnohem dřív …..

Kateřina, starostka

Pcherák.jpg