Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nákupy potravin v období karantény

Nákupy potravin v období karantényMilí spoluobčané,

v souvislosti se zákazem volného pohybu osob na území celé České republiky pouze s určitými výjimkami, vás žádáme, abyste zákaz dodržovali v naší obci a nesdružovali se před prodejnami potravin a v parku.

Prosíme o ohleduplnost k personálu dvou prodejen potravin, které v obci máme a zajistí nám každodenní nákupy.

Vcházejte do prodejny v menším počtu, abyste uvnitř dodržovali dostatečnou vzdálenost mezi sebou a také prodavači.

V případě, že jste v karanténě, zajistěte si nákup přes své příbuzné a přátelé nebo jestliže žijete v domácnosti s osobou, na kterou se vztahuje karanténa, pokuste se omezit návštěvu prodejny na dobu nezbytně nutnou. Domluvte se s prodejcem telefonicky, aby vám nákup připravil a nákup uhradíte a vyzvednete si bez delšího kontaktu s dalšími zákazníky.

Využívejte možnost objednání potravin a domácích potřeb přes online prodejce. Doba objednání a doručení je nyní do 2 dnů.

www.kosik.cz

www.rohlik.cz

www.itesco.cz

Jestliže v karanténě nemáte možnost zajistit si nákup potravin nebo patříte mezi seniory, kteří se online objednávek obávají nebo mají obavy vycházet ven v souvislosti s koronavirem, obraťte se na obecní úřad a my vám pomůžeme dovoz potravin zajistit.

Děkujeme jednotlivcům, kteří nabídli svou pomoc právě se zajištěním nákupu v případě nouze. Jestliže budete chtít také nabídnout případnou pomoc, kontaktujte nás na OÚ přes SMS na tel. 606 623 066.