Úvod > Aktuality > Kontejnery na tříděný odpad

Kontejnery na tříděný odpad

03148712.jpegje záslužné, že stále častěji třídíme odpad z našich domácností a není nám lhostejné naše životní prostředí. Kontejnery na plast a papír jsou rozmístěny na mnoha místech po obci, u některých je také kontejner na sklo, u obecního úřadu, u hasičárny a na Theodoru je kontejner na textil, kontejnery na elektroodpad jsou u obecního úřadu a na zastávce na Theodoru a nově jsme nechali přistavit kontejner na plechovky u hasičárny. Navíc každý z vás si může pořídit vlastní kontejner na bioodpad, který je pravidelně 1 x za 14dní v pátek vyvážen. Sběrný dvůr na elektro spotřebiče je za Dělnickým domem.

Snažíme se i s vaším přispěním a pravidelným vývozem v pondělí a ve čtvrtek udržet pořádek u kontejnerů, přesto někdy dochází ke hromadění tříděného odpadu okolo nich. Požádám vás, abyste se nejdříve pokusili najít prázdný kontejner na jiném místě v obci, než odložíte odpad vedle kontejneru, abychom udrželi pořádek. V tomto období karantény však dochází k výpadkům odvozu již naplněných kontejnerů.

Přestože se snažíme monitorovat okolí tříděných kontejnerů, stále dochází k tomu, že se ve tříděných kontejnerech nachází odpad, který tam nepatří … pytle s komunálním odpadem, pneumatiky, koberce, mikrovlnka a jiné kusy použitého vybavení domácností nebo aut. Věřím, že to nejsou naši občané, kteří naši společnou snahu o pořádek takto znehodnocují. Jestliže si nebudete jisti, kam konkrétní věc vyhodit, informujte se na obecním úřadě, kde vám poradí, kam s ní. :)

Děkuji vám. KM