Úvod > Aktuality > Jízdní řády v roce 2022

Jízdní řády v roce 2022

níže naleznete nové jízdní řády linek 612 a 330, které vejdou v platnost dne 1.1.2022.

612Jízdní řád - 612, od 1.1.2022.pdf

330Jízdní řád - 330, od 1.1.2022.pdf

Nejvýraznější změny:

Linka 330:

• ve směru Vinařice / Smečno je nově zřízena zastávka „Vinařice, Na Horce“, která zde dostatečně nahradí závlek linky 612
  • ve směru Praha zaveden nový spoj s odjezdem v 7:07 ze zastávky „Vinařice, Důl Mayrau“. Tento spoj zajistí školní spojení ze zastávky „Vinařice, Na Horce“ ve směru do Kladna a zároveň v ranní špičce po 7. hodině odlehčí přetížené lince 609 z Vinařic směr Kladno.
  • linka bude obsluhovat zastávky na území Vinařic (včetně obousměrné obsluhy zastávky „Vinařice, Na Horce“) v pracovní dny v pravidelných intervalech. Linka je provozována v ranní špičce každých 30 – 50 minut. V dopoledním sedle a večer jede každých cca 120 minut a v odpolední špičce každých 60 minut.

Linka 612:

• obousměrně zrušeno zajíždění linky do zastávky „Vinařice, Na Horce“, čímž se zrychlí jízdní doba z Kladna do obcí na trase linky 612 (úspora výkonů bude využita na úpravu trasy na území města Kladna)
  • změna trasy na území města Kladna na základě četných požadavků obcí a cestujících
  • linka nově obslouží zastávky v pořadí Poldi – Pod Zámkem – Nám. Svobody – Gymnázium – Autobusové nádraží; hlavní benefit této úpravy je obnovení celodenního přímého spojení ke gymnáziu, do centra města a centrálnímu přestupnímu bodu na Náměstí Svobody
  • s úpravou trasy linky souvisí drobná úprava časových poloh spojů
  • úprava ranního školního spoje z Velvar do Kladna s příjezdem v 7:26. Aby bylo eliminováno časté zpožďování spoje, bude z Velvar vyjíždět o 3 minuty dříve a spoj bude mít vyrovnávací pobyt v zastávce „Knovíz“

Obsluha zastávky „Vinařice, Na Horce

• do této zastávky již nebude zajíždět linka 612. Úspora výkonů se využije na úpravu trasy na území města Kladna.
  • zastávku místo toho obousměrně obslouží linka 330, která zastávku bude obsluhovat v pracovní dny
  • linka 330 zajistí plnohodnotné spojení do města Kladna
  • v sobotu a neděli bude zastávka bez obsluhy. Náhradou je možné využít zastávku „Vinařice“ a linku 609, která jezdí každých 60 minut. Alternativní zastávka „Vinařice“ je od zastávky „Vinařice, Na Horce“ vzdálena pouhých 405 metrů. Využití zastávky „Vinařice, Na Horce“ o víkendu je dle provedeného přepravního průzkumu zanedbatelné