Úvod > Aktuality > Doplňující informace k uzavření ordinace dětského lékaře

Doplňující informace k uzavření ordinace dětského lékaře

doctor-6497498_640.jpg

Vážení spoluobčané, především rodiče dětí do 19 let. Paní doktorka MUDr. Jana Bernartová předala s odchodem do důchodu svoji ordinaci, tedy zdravotní karty vašich dětí, paní doktorce MUDr. Michaele Šibíkové, která si sama rozhoduje o ordinačních hodinách své praxe.

Nové paní doktorce MUDr. Šibíkové jsme při první informaci, že převezme ordinaci ve Pcherách, nabídli, že ordinaci upravíme podle potřeby (výměna podlahy, nový nábytek, výměna oken, která nejsou doposud vyměněna v žádné ordinaci). Ve Smečně byla vybudována nová pediatrická ordinace v budově školy, protože původní místo v hasičárně nebylo možné nadále provozovat.

S oznámením, že bude ordinace ve Pcherách zcela uzavřena nám bylo sděleno, že důvodem uzavření je nízký počet pacientů, především v kojeneckém a předškolním věku a nedostatečné technické vybavení, aby paní doktorka provozovala dvě ordinace.

Technickým vybavením je míněna lékařská technika jako je přístroj na měření CRP, močový analyzátor, streptest a další lékařské vybavení a počítačová technika, které si lékař do ordinace pořizuje na vlastní náklady. Tedy rozhodnutí paní doktorky Šibíkové investovat pouze do jedné ordinace, je její osobní rozhodnutí.

Na současnou situaci jsem se dotazovala u dětských lékařů, jakým způsobem je možné poptávat dětského pediatra. K tomu mi bylo sděleno, že je procesně, technicky a finančně náročné provozovat vlastní ordinaci a pokud nebude mít ordinace dostatečný počet pacientů a nebudou přibývat noví (kojenci), nemají pediatři o ordinace v obcích zájem.

V současné době oslovujeme pediatry zdravotních zařízení, kteří jsou zaměstnanci polikliniky nebo nemocnice, kteří by měli zájem do Pcher zajíždět podobně jako doktorka gynekologie.

Více informací k uzavření ordinace vám sdělí také paní doktorka Šibíková.

KM