Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co se děje v obci - nejen o koronaviru

Co se děje v obci - nejen o koronaviruMilí spoluobčané,

willow-catkin-4770051_640.jpg

přeji vám krásnou květnou neděli a prožití celého velikonočního týdne ve zdraví se svou rodinou. 

Ráda bych vás informovala o chodu naší obce v období "celospolečenské" karantény. 

Obecní úřadúřední hodiny během krizových opatření v pondělí a ve středu, a to od 9 do 11h a od 14 do 15h. Budova je pro veřejnost i během těchto hodin uzavřena, všechny své záležitosti dopředu konzultujte přes obecní telefonní číslo 312 58 77 73 nebo přes starostu 606 623 066.

 

  • Zdravotní středisko funguje dle omezených ordinačních hodin jednotlivých lékařů a je nutné konzultovat návštěvu lékaře telefonicky, protože vstup do ordinací je rovněž uzamčen.
  • Obecní zaměstnanci se každý den starají o údržbu obce. V nadcházejících dnech a týdnech proběhnou práce - výstavba opěrné zdi a zámková dlažba v okolí kiosku.

cyclists-2915140_640.jpgKoncem týdne byl dokončen výkup pozemků pro stezku a cyklostezku ze Pcher do Švermova (směrem ze Pcher po levé straně za stávající alejí stromů). Po žních bychom rádi začali stezku upravovat do podoby travnaté pěšiny. Po vyhotovení nového územního plánu a dostupných dotačních titulech budeme moci realizovat její zpevnění. Současně jednáme se Správou a údržbou silnic o obnovení výsadby stromů a keřů mezi pěšinou a silnicí. Až opět nastane "normální" období, budeme pokračovat v jednání s městem Kladno o prodloužení chodníku od odbočky na Vinařice až k autobusové zastávce MHD "Rono", tak aby se pěší dostali do Švermova bez nutnosti přecházet velmi frekventovanou silnici. Věřím, že to velmi přispěje k bezpečnosti chodců a cyklistů naši obce a okolí. Vše si můžete prohlédnout níže na přiloženém obrázku :). 

 

  • V pátek 3.4. byl na FB sdílen první výskyt onemocnění Covid-19 v blízkém okolí, a to v obci Brandýsek. Situaci denně sledujeme a jsme písemně informování ze zdrojů Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva vnitra, Krajského úřadu a hygienickou stanicí. Starostové obcí jsou o onemocnění svých občanů koronavirem informováni hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem, a to v případě, je-li nutné dohledat kontakty pacienta pro účely karantény nebo tuto skutečnost sdělí úřadu sám pacient. O nutnosti informovat obecní úřad o počtu nakažených v obci rozhoduje hygiena. 
  • Velmi bych poděkovala MUDr. Soně Pekové a MUDr. Miroslavu Pekovi za vstřícnost a informace k prevenci rozšíření onemocnění. Nejdůležitější zůstavají hygienická opatření, nošení roušek na veřejných místech, dostatečný odstup mezi lidmi a časté a správné mytí rukou, především při návratu domů. Důležité je upozornění na správný způsob chování člověka v případě prvních příznaků jakéhokoliv onemocnění (ať již doznívajících chřipkových onemocnění nebo při nákaze koronavirem)...

Zůstaňte doma, vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a kontaktujte telefonicky svého lékaře, jestliže se u vás objeví jeden z příznaků:

  • zvýšená teplota (i lehce nad 37°C nebo horečka)
  • ztráta čichu,ztráta chuti
  • a další příznaky kašel, obtíže s dýcháním ...

covid-19-4908692_640.jpgJe lepší zabránit kontaktu s dalšími lidmi včas, a to i v případě, že se bude jednat o jiné onemocnění, než pozdě, kdy se může potvrdit onemocnění Covid 19.

Na obecním úřadě si můžete vyzvednou látkové roušky, požádat o pomoc s nákupy potravin a léků, v případě vážných onemocnění vám pomůžeme zajistit dezinfekci na ruce. S dalšími dotazy kdykoliv volejte.

Děkuji za vaši ohleduplnost, děkuji dobrovolníkům a přeji dobré dny. KM

 

 

Stezka a cyklostezka Pchery - Švermov

Chodník Pchery - Švermov-page-001.jpg