Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuální informace k výskytu Covid 19

Aktuální informace k výskytu Covid 19



Vážení občané,
 
connection-4884862_640.jpg
 
dnes jsem byla informována Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje, že v obci Pchery je celkově 1 pozitivně potvrzený případ onemocnění Covid – 19.
 
Žádám vás o důsledné dodržování zákazu volného pohybu, pouze s povolenými výjimkami, nošení roušek mimo své domovy, dodržování minimálního odstupu 2m mezi osobami, zejména v prodejnách potravin, na poště a jiných veřejných místech a dodržování zvýšených hygienických pravidel.
 
 
 
 
 
Zůstaňte doma, vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi a kontaktujte telefonicky svého lékaře, jestliže se u vás objeví jeden z příznaků:
  • zvýšená teplota (i lehce nad 37°C nebo horečka)
  • ztráta čichu, ztráta chuti
  • a další příznaky jiných onemocnění, zejména kašel, obtíže s dýcháním ...
Je lepší zabránit kontaktu s dalšími lidmi včas, a to i v případě, že se bude jednat o jiné onemocnění, než pozdě, kdy se může potvrdit onemocnění Covid 19.
 
Na obecním úřadě si můžete stále vyzvednou látkové roušky, požádat o pomoc s nákupy potravin a léků, v případě vážných onemocnění vám pomůžeme zajistit dezinfekci na ruce.
Prosím, informujte o nabízených službách obecního úřadu zejména seniory a vážně nemocné občany, kteří mají omezený nebo žádný přístup k elektronickým informačním zdrojům.
 
OÚ vyžaduje dezinfekci na veřejných místech a pomáhá se zajištěním dezinfekčních prostředků – lékařské středisko, prodejna potravin, hasiči, pošta, obecní úřad.
 
S dalšími dotazy …
volejte obecní úřad 312 587 773
starostku 606 623 066
napište email: obecniurad@obecpchery.cz
přes Messenger Obec Pchery
 
Děkuji a přeji hezký den KM